Midesinde 3 Kilo Metal Bulunan Adam Şoke Etti!

Midesinde 3 Kilo Metal Bulunan Adam Şoke Etti!
İran’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden bir adamın midesinden 450 parça metal çıkarıldı. Doktorlar, hastanın midesinde çivi, cıvata ve somun gibi metallerin nasıl biriktiğini anlamaya çalışıyor.

Karın ağrısı, pek çok farklı hastalığın belirtisi olabilir. Ancak İran’da yaşayan bir adamın karın ağrısının sebebi, doktorları bile şaşırttı. Adamın midesinden, çivi, cıvata ve somun gibi 450 parça metal çıkarıldı.

Midesinde 3 Kilo Metal Bulunan Adam

İran’ın güneybatısındaki Ahvaz kentinde yaşayan 36 yaşındaki adam, dayanılmaz karın ağrısı şikayetiyle acil servise başvurdu. Yapılan röntgen ve ultrason muayeneleri sonucunda, doktorlar hastanın midesinde çok sayıda metal parça olduğunu fark etti.

genel-cerrahi-1.jpg

Hastanın midesinden ameliyatla çıkarılan metal parçaların toplam ağırlığı 3 kilogramı buldu. Doktorlar, hastanın midesinde çivi, cıvata, somun, tel, zincir, yüzük, küpe, bilezik, anahtar, makas, bıçak, çatal, kaşık, şişe kapağı, pil, kalem, çakmak, saat, kolye, künye, madeni para, hatta bir cep telefonu parçası gibi çeşitli metallerin bulunduğunu söyledi.

Hastanın Sağlık Durumu İyi

Ahvaz İmam Humeyni Hastanesi Başhekimi Ahmed Rıza Muhtedi, yaptığı açıklamada, hastanın ameliyat sonrası sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Muhtedi, hastanın midesinde metal birikmesinin nedeninin henüz netlik kazanmadığını, ancak psikolojik bir bozukluk olabileceğini ifade etti.

Muhtedi, hastanın daha önce de benzer bir ameliyat geçirdiğini, ancak midesindeki metalleri tekrar yutmaya devam ettiğini söyledi. Muhtedi, hastanın tedavisinin psikiyatri bölümünde devam edeceğini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.