AÖF Vize Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? AÖF Bahar Dönemi Vize Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı

AÖF Vize Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? AÖF Bahar Dönemi Vize Sonuçları Açıklandı! Sorgulama Ekranı
AÖF bahar dönemi vize sınav sonuçları açıklandı. Öğrenciler, sonuçlarına Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden ulaşabiliyor. AÖF vize sınav sonuçları, öğrencilerin dönem sonu başarı puanlarını ve harf notlarını belirliyor

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, bahar dönemi vize sınavlarının sonuçlarını merakla bekliyordu. Anadolu Üniversitesi, 23-24 Mart tarihlerinde yüz yüze gerçekleştirilen sınavların sonuçlarını resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. AÖF İktisat ve İşletme bölümlerinin vize sonuçları da değerlendirme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte açıklandı.

AÖF vize sınav sonuçları, öğrencilerin dönem sonu başarı puanlarını belirleyen önemli bir etkendir. AÖF’de telafi veya bütünleme sınavı olmadığı için, öğrencilerin vize ve final sınavlarından aldıkları ortalama, dersten geçip geçmeyeceklerini gösterir. AÖF vize sınav sonuçlarına göre, öğrencilerin alacakları harf notları da belli olacak.

Peki, AÖF vize sınav sonuçları nasıl öğrenilir? AÖF vize sınav sonuçları sorgulama ekranı nerede? AÖF harf notları ve ders başarı puanı hesaplama yöntemi nedir? İşte AÖF vize sınav sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

AÖF Vize Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

AÖF vize sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesi olan http://aof.anadolu.edu.tr adresinden sorgulanabiliyor. Öğrenciler, sonuçlarına öğrenci bilgi sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabiliyor. Sonuç ekranında, öğrencilerin sınavlardan aldıkları toplam puan görüntülenebiliyor.

AÖF vize sınav sonuçları sorgulama ekranına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

AÖF Harf Notları

AÖF harf notları, öğrencilerin sınavlardan aldıkları puanlara göre belirlenir. AÖF harf notları, 4,00 üzerinden hesaplanır. AÖF harf notları ve karşılıkları şu şekildedir:

Harf NotuPuan Aralığı
AA90-100
AB85-89
BA80-84
BB75-79
BC70-74
CB65-69
CC60-64
CD55-59
DC50-54
DD45-49
FF0-44

AÖF Ders Başarı Puanı Hesaplama

AÖF ders başarı puanı, öğrencilerin vize ve final sınavlarından aldıkları puanların ağırlıklı ortalamasıdır. AÖF ders başarı puanı, 100 üzerinden hesaplanır. AÖF ders başarı puanı hesaplama formülü şu şekildedir:

Ders Bas¸​arı Puanı=Vize Puanı×0,3+Final Puanı×0,7

AÖF ders başarı puanı, öğrencilerin dersten geçip geçmeyeceklerini belirler. AÖF ders başarı puanı, 45 ve üzerinde olan öğrenciler dersten geçer. AÖF ders başarı puanı, 45’in altında olan öğrenciler dersten kalır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.