Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde Bahar Dönemi Heyecanı

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde Bahar Dönemi Heyecanı
Karatay Belediyesi’nin 6 ay önce hizmete açtığı ve bugüne kadar 2 bin 370 kursiyerin faydalandığı Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde bahar dönemi kayıtları başladı.

Konya’nın Karatay ilçesinde çocuk ve gençlerin sanatsal, kültürel ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla Karatay Belediyesi tarafından kurulan Karatay Kültür ve Sanat Akademisi, Bahar Dönemi için kayıtları açtı. Akademide 10 farklı branşta verilecek eğitimler için son başvuru tarihi 15 Ocak Pazartesi.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi Nedir?

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi, Karatay Belediyesi’nin Doğuş Mahallesi’nde 6 ay önce hizmete açtığı bir eğitim merkezidir. Akademide 7-14 yaş arası Karataylı çocuk ve gençler, ilgi ve yeteneklerine göre seçtikleri atölyelerde teorik ve uygulamalı eğitimler alıyorlar. Akademide bugüne kadar 2 bin 370 kursiyer eğitim gördü.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde Hangi Atölyeler Var?

Akademide çocuk ve gençlerin zihinsel, duygusal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak 10 farklı atölye bulunuyor. Bu atölyeler şunlardır:

  • Akıl Zekâ Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, zeka oyunları, mantık problemleri, bulmacalar ve IQ testleri ile zihinsel becerilerini geliştiriyorlar.
  • Bilişim Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, bilgisayar, internet, programlama, robotik ve oyun tasarımı gibi konularda eğitim alıyorlar.
  • Çini ve Seramik Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, çini ve seramik sanatının tarihini, tekniklerini ve uygulamalarını öğreniyorlar. Kendi eserlerini tasarlayıp üretiyorlar.
  • Dil Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, Arapça ve İngilizce gibi yabancı dilleri öğreniyorlar. Dil bilgilerini ve kültürel farkındalıklarını artırıyorlar.
  • Drama Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, drama, tiyatro, sinema ve televizyon gibi sanat dallarında eğitim alıyorlar. Yaratıcılıklarını, ifade yeteneklerini ve özgüvenlerini geliştiriyorlar.
  • Müzik Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, müzik teorisi, nota bilgisi, ritim, solfej ve enstrüman eğitimi gibi konularda eğitim alıyorlar. Kendi müziklerini yapabiliyorlar.
  • Ahşap Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, ahşap işçiliği, marangozluk, oymacılık ve boyama gibi konularda eğitim alıyorlar. Kendi ahşap ürünlerini tasarlayıp üretiyorlar.
  • Okuma Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, okuma alışkanlığı, okuma becerisi, okuduğunu anlama, eleştirel okuma ve kitap tanıtımı gibi konularda eğitim alıyorlar. Kitapları seviyorlar ve paylaşıyorlar.
  • Resim Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, resim sanatının tarihini, akımlarını, tekniklerini ve uygulamalarını öğreniyorlar. Kendi resimlerini yapabiliyorlar.
  • Diksiyon ve Seslendirme Atölyesi: Bu atölyede çocuklar, diksiyon, seslendirme, sunuculuk, spikerlik ve haber okuma gibi konularda eğitim alıyorlar. Seslerini doğru ve etkili kullanabiliyorlar.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’ne Nasıl Kayıt Olunur?

Akademide verilecek eğitimler için kayıtlar https:// akademi.karatay.bel.tr adresinden online olarak alınıyor. Kayıtlar için son gün 15 Ocak Pazartesi. Kayıt yaptırmak isteyen çocuk ve gençler, ders programlarının çakışmaması şartıyla en fazla 2 atölyeye başvurabiliyorlar. Kayıt yaptıran kursiyerler, akademiden kendilerine verilen öğrenci kartı ile eğitimlere katılabiliyorlar.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nde Eğitimler Ne Zaman Başlayacak ve Bitecek?

Akademide Bahar Dönemi eğitimleri 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 24 Mayıs Perşembe günü sona erecek.

kultur-ve-sanat-akademisi-bahar-donemi-kayitlari-basladi-2-jpg-1500.jpg

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.