Kaymakamlık Sınavı Sonuçları Açıklandı: İşte ÖSYM’nin Resmi Açıklaması

Kaymakamlık Sınavı Sonuçları Açıklandı: İşte ÖSYM’nin Resmi Açıklaması
ÖSYM, 2023 yılında yapılan Kaymakamlık Sınavı sonuçlarını duyurdu. Sınava giren adaylar, sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilecekler.

ÖSYM, 2023 yılında yapılan Kaymakamlık Sınavı sonuçlarını duyurdu. Sınava giren adaylar, sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilecekler.

Kaymakamlık Sınavı Ne Zaman Yapıldı?

2023 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2023-Kaymakamlık), 3 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Sınava, İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen şartları taşıyan ve başvuru yapan adaylar katıldı.

634bf6de86b2452a40d71380.jpg

Kaymakamlık Sınavı Nasıl Değerlendirildi?

ÖSYM, Kaymakamlık Sınavı’nın değerlendirme işlemlerini tamamladığını ve sonuçları açıkladığını bildirdi. ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

“2023-Kaymakamlık ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, Alan Bilgisi Testi Temel Soru Kitapçığı’nda yer alan 43 numaralı sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Söz konusu soru değerlendirme dışı bırakılmak suretiyle değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.”

Kaymakamlık Sınavı Sonuçları Nereden Öğrenilebilir?

Kaymakamlık Sınavı’na giren adaylar, sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecekler. Adaylar, sınav sonuç belgelerinin basılı olarak gönderilmeyeceğini ve internetten alınan sonuç belgelerinin geçerli olduğunu unutmamalıdırlar.

Kaymakamlık Sınavı Sonrası Süreç Nasıl İşleyecek?

Kaymakamlık Sınavı sonuçlarına göre başarılı olan adaylar, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılacak olan mülakata çağrılacaklardır. Mülakat tarihi, yeri ve şartları İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilecektir. Mülakat sonucunda başarılı olan adaylar, Kaymakam Adayı olarak atanacaklardır.

Kaymakamlık Sınavı’na giren ve sonuçlarını merak eden tüm adaylara başarılar dileriz. ????

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.