MEGA, 2023’te Eğitimde Fark Yarattı

MEGA, 2023’te Eğitimde Fark Yarattı
Meram Belediyesi’nin yeni nesil eğitim projesi olan Meram Gelişim Akademisi (MEGA), 2023 yılında da pek çok başarıya imza attı. Mega Nedir ?

Her yıl 75 bin öğrenciye ahlaki karakter eğitimi veren MEGA, bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor alanlarında da yeni nesli yetiştiriyor. MEGA, 2023’te Konya’nın ilk E-Spor Merkezi ve Yazılım Akademisi’ni de hayata geçirerek eğitimde hem yeni ufuklar hem de yeni bir çığır açtı.

MEGA Nedir?

Meram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 2019 yılında kurulan MEGA, yeni nesil eğitim projesidir. MEGA, ilçede yaşayan ve okuyan 75 bin öğrenciye genel ahlaki karakter eğitimi vermenin yanı sıra, bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor alanlarında da pek çok çalışma yürütmektedir. MEGA’nın eğitim içeriğinde ayrıca, aile olgusu ve aile içi eğitim, bilim-teknoloji, ekoloji, sağlıklı yaşam ve beslenme, mesleki yönelim-kariyer, kişisel gelişim gibi temalar da bulunmaktadır. MEGA, eğitimlerini alanında uzman eğitmenler, akademisyenler ve gönüllüler aracılığıyla yürütmektedir.

mega2.jpeg

MEGA, 2023’te Neler Yaptı?

MEGA, 2023 yılında da eğitim alanında yeni projeler hayata geçirdi. MEGA, vizyonuna ve ahlaki karakter eğitimi hedeflerine uygun olarak 2023’te Konya’nın ilk E-Spor Merkezi ve Yazılım Akademisi’ni kurdu. Bu merkezlerde, gençlere e-spor, yazılım, video üretimi, dijital oyun tasarımı gibi alanlarda eğitimler verildi. MEGA, ayrıca astronomi, cebir, dil, bilim ve fen, MAKER, mimari, grafik ve endüstriyel tasarım ve müzik atölyeleri ile de gençlerin eğitimine katkı sundu. MEGA, çocuk ve genç kütüphanesi ile de öğrencilerin araştırma ve bilgiye erişimlerini sağladı. MEGA, 2023’te lise öğrencilerine internet paketi ve üniversite öğrencilerine harçlık desteği de verdi.

MEGA’nın Hedefleri Nelerdir?

MEGA, eğitimde fark yaratan bir proje olarak devam etmektedir. MEGA, yeni nesli ahlaki karakter eğitimi ile donatmak, bilim, sanat, yaşam, doğa, sağlık ve spor alanlarında yetkin kılmak, dijital dünyaya açmak ve geleceğe hazırlamak için çalışmalarını sürdürmektedir. MEGA, ayrıca eğitim kalitesini artırmak, eğitim ortamlarını iyileştirmek, eğitim fırsatları sunmak ve eğitimde örnek olmak için de hedeflerini belirlemiştir.

MEGA Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin

MEGA hakkında daha fazla bilgi almak için MEGA’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. MEGA’nın sosyal medya hesaplarını takip ederek de güncel haberlerden, etkinliklerden ve duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.