O Belediye Üniversite Öğrencilerinin Yüzünü Güldürdü: KYK’ya Ek 2.000 TL Cep Harçlığı!

O Belediye Üniversite Öğrencilerinin Yüzünü Güldürdü: KYK’ya Ek 2.000 TL Cep Harçlığı!
Belediye, üniversite öğrencilerine büyük bir müjde verdi. Belediye, KYK burs ve kredilerine ek olarak her ay 2.000 TL cep harçlığı ödeyeceğini açıkladı. Bu karar, üniversiteli gençleri sevince boğdu.

Belediye, KYK burs ve kredilerine ek olarak her ay 2.000 TL cep harçlığı vereceğini duyurdu. Bu karar, üniversiteli gençleri sevince boğdu. Üniversite okuyan öğrencilerin en büyük sorunlarından biri de maddi sıkıntılar. KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu) tarafından verilen burs ve kredi miktarları, yeni yılla birlikte arttırıldı. Şubat ayından itibaren zamlı olarak hesaplara yatacak ödemeler şöyle oldu:

  • Lisans öğrencilerine yapılan aylık ödeme, 1.250 TL’den 2.000 TL’ye çıkarıldı.
  • Yüksek lisans öğrencilerinin aldığı aylık burs miktarı ise 2.500 TL’den 4.000 TL’ye yükseltildi.
  • Doktora öğrencilerine sağlanan aylık maddi destek ise 3.750 TL’den 6.000 TL’ye çıkarıldı.

Ancak bu artışlar, enflasyondan kaynaklı artan fiyatlar, üniversite öğrencilerinin masraflarına yeterli olmuyor. Bu kapsamda harekete geçen Gaziantep Belediyesi, üniversiteli gençleri mutlu edecek bir karara imza attı. Gaziantep Belediyesi, üniversite eğitimi alan öğrencilere KYK ödemelerine ek olarak her ay 2.000 TL cep harçlığı vereceğini açıkladı. Bu karar, Gaziantep’te üniversite okuyan veya okumak isteyen öğrenciler için büyük bir fırsat oldu.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.