Traktörü Olanlar Dikkat: Ödemeyenler Faiz ve Ceza Yüzünden Pişman Olacak!

Traktörü Olanlar Dikkat: Ödemeyenler Faiz ve Ceza Yüzünden Pişman Olacak!
Traktör sahipleri için önemli bir uyarı geldi. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksitini ödemek için son 4 gün kaldı. Ödeme yapmayanlar hem faiz hem de ceza ödemek zorunda kalacak. İşte traktör ile ilgili merak edilenler…

Motorlu Kara Taşıtları Vergisi’nin (MTV) bir türüdür. Traktörler, MTV kapsamında vergilendirilen taşıtlar arasındadır. Traktörün yaşına ve silindir hacmine göre belirlenir. Her yıl iki taksit halinde ödenir. İlk taksit Ocak ayında, ikinci taksit Temmuz ayında ödenir.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) internet sitesinden, bankalardan veya vergi dairelerinden ödenebilir. Ödeme yapmak için traktörün plakası, ruhsatı ve kimlik bilgileri gereklidir.

MTV ödemeyenler, ödeme süresi içinde ödeme yapmaları gerektiğini bilmelidir. Ödeme süresi, 31 Ocak 2024 tarihinde sona erecektir. Bu tarihi kaçıranlar, ödemeleri üzerinden faiz işletilecektir. Ayrıca, ödeme yapmayanlar, vergi ziyaı cezası ile karşı karşıya kalacaklardır. Bu ceza, ödenmesi gereken verginin yüzde 1,4’ü kadardır. Bu nedenle, traktör sahiplerinin, son 4 gün içinde ödemelerini yapmaları tavsiye edilir.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.