Ünlü Milyarderden Yatırımcılara Altın Tavsiyesi: Doları Bırakın, Ona Yatırım Yapın

Ünlü Milyarderden Yatırımcılara Altın Tavsiyesi: Doları Bırakın, Ona Yatırım Yapın
Kiyosaki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, 2023 yılında yatırım yapmak isteyenlere altın ve gümüş gibi değerli metallere yönelmelerini tavsiye ediyor. Kiyosaki’ye göre, ABD doları ve diğer para birimleri değer kaybediyor işte haber..

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Robert Kiyosaki, yatırım yapmak isteyenlere altın ve gümüş gibi değerli metallere yönelmelerini önerdi. Kiyosaki, ABD finans sisteminin çökmek üzere olduğunu ve bir imparatorluğun sonuna tanık olunduğunu iddia etti.

Kimdir Robert Kiyosaki?

Robert Kiyosaki, 1947 yılında Hawaii’de doğdu. Vietnam Savaşı’nda helikopter pilotu olarak görev yaptıktan sonra iş hayatına atıldı. Başarılı bir girişimci, yazar ve eğitmen olan Kiyosaki, en çok “Zengin Baba Yoksul Baba” adlı kitabıyla tanınıyor. Kitabında, zengin olmanın sırlarını ve finansal okur yazarlığın önemini anlatıyor. Kiyosaki’nin serveti 100 milyon doların üzerinde tahmin ediliyor.

dolar-4-ay-sonra-9-lira-birden-degisecek-30-aralik-2023-dolar-euro-fiyatlari-p3yo.webp

Neden Altın ve Gümüş Öneriyor?

Kiyosaki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, 2023 yılında yatırım yapmak isteyenlere altın ve gümüş gibi değerli metallere yönelmelerini tavsiye ediyor. Kiyosaki’ye göre, ABD doları ve diğer para birimleri değer kaybediyor ve güvenilirliğini yitiriyor. Kiyosaki, ABD’nin 1964 yılında altın standardından çıkarak para merkezli bir sisteme geçmesinin, ülkenin çöküşüne giden yoldaki ilk adım olduğunu savunuyor.

Kiyosaki, altın ve gümüş gibi değerli metallere yatırım yapmanın, ekonomik krizlere karşı korunma sağladığını ve servet yaratmanın bir yolu olduğunu belirtiyor. Kiyosaki, altın ve gümüşün gerçek para olduğunu ve asla değerini kaybetmediğini söylüyor. Kiyosaki, altın ve gümüş fiyatlarının yükseleceğini ve yatırımcıların köşeyi döneceğini öngörüyor.

ABD Finans Sistemi Çökecek mi?

Kiyosaki, ABD finans sisteminin çökmek üzere olduğunu ve bir imparatorluğun sonuna tanık olunduğunu iddia ediyor. Kiyosaki, “Şu anda bir imparatorluğun sonundayız. Bu son, bir dönemin de sonu ve tüm imparatorluklar her zaman sona erer” diyor. Kiyosaki, ABD’nin borç yükünün arttığını, ekonomik büyümenin yavaşladığını ve Çin’in küresel liderliğe yükseldiğini vurguluyor.

Kiyosaki, ABD finans sisteminin çökeceği tarihi kestiremediğini ancak yatırımcıların hazırlıklı olması gerektiğini söylüyor. Kiyosaki, geleneksel ekonomik tavsiyelere uyanların sıkıntılı dönemler yaşayacağını, ancak borçla servet yaratmanın itici bir güç olduğunu belirtiyor. Kiyosaki, yatırımcılara ekonomik açıdan esnek olmalarını ve riskli durumlarla karşılaşmamak adına dikkatli adımlar atılmasını öneriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.