Başkan Altay’dan 2024 Mesajı: “Konya Ülkemizin Parlayan Yıldızı Olacak”

Başkan Altay’dan 2024 Mesajı: “Konya Ülkemizin Parlayan Yıldızı Olacak”
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni yılın gelişi vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, 2023 yılında Konya Modeli Belediyecilik vizyonuyla gerçekleştirdikleri çalışmaları ve 2024 yılında yapmayı planladıkları projeleri anlattı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yeni yılın gelişi vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, 2023 yılında Konya Modeli Belediyecilik vizyonuyla gerçekleştirdikleri çalışmaları ve 2024 yılında yapmayı planladıkları projeleri anlattı. Başkan Altay, “Konya, 2024 yılında da her alanda yükselmeye ve ülkemizin parlayan yıldızı olamaya devam edecektir” dedi.

2023 Yılında Konya Modeli Belediyecilik

Başkan Altay, 2023 yılının acısıyla tatlısıyla bir yıl olduğunu belirterek, her yeni yılın geçmişin muhasebesini yaptıkları, tecrübelerine yeni tecrübeler ekledikleri ve şehrin standartlarını çok daha yükseğe taşıdıkları bir yıl olduğunu söyledi. Başkan Altay, 2023 yılını da Konya Modeli Belediyecilik vizyonuyla Konya’nın her alanda yükselişini sürdürmek için yoğun çalışma temposuyla geçirdiklerini ifade etti.

91e4pjaa3lk7a5ogzajwfdukntpns0zurm4njlzb.jpg

Başkan Altay, 2023 yılında yaşanan depremlerle ilgili olarak da şunları kaydetti: “Şubat ayında 11 ilimizde büyük bir yıkıma neden olan ve hepimizi derin bir yasa boğan depremlerle sarsıldık. Binlerce canımızı yitirdiğimiz bu büyük felaket, hafızalarımızdan hiçbir zaman silinmeyecek izler bıraktı. Bizler de tüm imkânımızı ve enerjimizi deprem bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarını sarmak için harcadık. Bir yandan Hatay’daki kardeşlerimizin yaralarını sararken bir yandan da şehrimiz için ter dökmeye devam ettik.”

2023 Yılında Konya’ya Kazandırılan Eserler

Başkan Altay, 2023 yılında Konya’ya kazandırdıkları eserler hakkında da bilgi vererek, bahar aylarında Konya genelinde 36 eserin açılış ve temel atmasını gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Başkan Altay, “Bu süreçte Konya’mızın ulaşım tarihinde bir dönüm noktası olan KONYARAY Banliyö Hattı’nın da temelini attık. Banliyö Hattımızın yapımı devam ediyor” dedi.

Başkan Altay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen Mevlana Yılı kapsamında şehirde, ülke genelinde ve yurt dışında anma programları ve farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, “2023 Dünya Spor Başkenti unvanını birçok uluslararası müsabakaya ev sahipliği yaparak başarıyla taşıdık. Cumhuriyetimizin 100. yılında Konya’mızın küresel vizyonunu şekillendiren tarihi bir programa ev sahipliği yaptık. Dünya genelinden 400’e yakın yerel ve bölgesel yönetim temsilcisi ile yedi kıtadan konukların katılımıyla Konya’mızda düzenlediğimiz UCLG Dünya Konseyi sırasında teşkilatın dönem başkanlığını devraldım. Bu büyük vazifeyi üstlenerek, Cumhuriyetimizin 100. Yılı için ülkemize ve aziz milletimize güzel bir armağan sunmuş olduk” diye konuştu.

kybxqrurdrlyrsbaqla6qeyuwsjkklbr9q97aeug.jpg

Başkan Altay, geçtiğimiz yıl eser siyasetinin en güzel örneklerini hemşehrileriyle buluşturduklarını da vurgulayarak, “Darü’l Mülk Sergi Sarayı, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Depo no:4, Fenni Fırın gibi çok önemli eserleri şehrimize kazandırdık. Bunun yanında Türkiye’nin ilk Sıfır Atık Sanayi Sitesi, Yeni Cephanelik, Akyokuş Kasrı Larende Dükkânları, Meydan Evleri ve Velespit Müzesi gibi projelerimizin yapımı da tamamlanmak üzere. Konya’mızın trafiğini rahatlatmak adına toplam maliyeti 1 milyar lira olan 4 köprülü kavşağı şehrimize kazandırdık. Sedirler Köprülü Kavşağı’ndan geçtiğimiz ay alttan geçişleri vermiştik. Kavşağımız üstten geçişlere de açıldı. Fırat Caddesi Köprülü Kavşağı, Şehir Hastanesi Önü Köprülü Kavşağı ve Taşköprü Alt Geçidi’nde de çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

2024 Yılında Konya’nın Parlayan Yıldızı Olacak

Başkan Altay, 2024 yılında da Konya’nın her alanda yükselmeye ve ülkemizin parlayan yıldızı olmaya devam edeceğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hem şehrimizi hem ülkemizi çok daha parlak ufuklara taşımak için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Konya, 2024 yılında da her alanda yükselmeye ve ülkemizin parlayan yıldızı olamaya devam edecektir. Her zaman bizlerle omuz omuza veren, gönül birlikteliği sağlayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Altay, yeni yılın hayırlar getirmesini dileyerek, mesajını şöyle tamamladı: “2024 yılının başta Konya’mız olmak üzere ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Yeni yılın hayırlı olmasını diliyor, tüm hemşehrilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.