Çanakkale Zaferi’nin Yankıları: Ecdadın Ruhu Hala Aramızda

Çanakkale Zaferi’nin Yankıları: Ecdadın Ruhu Hala Aramızda
Çanakkale Zaferi, milletimizin bağımsızlık ve vatan sevgisiyle dolu kalbinin attığı yerdir. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’un ifadeleriyle, bu zafer, geçmişten geleceğe köprü kurarak, 'Çanakkale ruhu’nun ebediyen yaşayacağının kanıtıdır

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümünde, milletimizin kahramanlık destanını ve bu destanın bugün de yaşayan ruhunu vurgulayan bir mesaj yayımladı.

Kahramanlık Ruhu ve Fedakarlık: “Çanakkale, sadece bir zafer değil, aynı zamanda milletimizin bağımsızlık aşkının ve fedakarlığının sembolüdür,” diyen Kavuş, şanlı tarihimizin bu önemli dönüm noktasını anlattı. “Dünya bilmelidir ki, bu topraklarda yazılan kahramanlık hikayesi, bugün de yüreklerimizde yaşamaktadır ve yarın da yaşamaya devam edecektir.”

Birlik ve Kardeşlik İle Yazılan Destan: Kavuş, Çanakkale Zaferi’nin, milletimizin birlik ve beraberliğinin, kardeşliğinin ve büyük fedakarlıklarının bir sonucu olarak doğduğunu belirtti. “Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne, Türkiye’nin her karış toprağında ‘geçilmez’ diyen bir ruh var. Bu ruh, ‘Mavi Vatan’ ve 'Gök Vatan’ın sınırlarını koruyarak, ecdadımızın bize bıraktığı mirası onurla taşımaktadır.”

Şehit ve Gazilere Minnet: Başkan Kavuş, mesajının sonunda, Çanakkale’de yatan şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi minnetle andı. “Onların bize bıraktığı değerlere sahip çıkarak, onlara olan borcumuzu ödemeliyiz. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde, bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyoruz. Allah, onların ruhlarını şad etsin ve bizlere de onlara layık evlatlar olmayı nasip etsin.”


Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.