Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan hacı adaylarına müjde: “Daha nitelikli hizmet vermek için çalışıyoruz”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan hacı adaylarına müjde: “Daha nitelikli hizmet vermek için çalışıyoruz”
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2024 yılı hac protokolünü imzaladıklarını ve hacı adaylarına daha nitelikli, daha kaliteli hizmet verebilmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Erbaş, Suudi Arabistan’da düzenlenen Hac ve Umre Hizmetleri Fuarı’nı ziyaret ederek, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 40 yıllık hac tecrübesini anlattı. Erbaş, ayrıca, hacı adayları için büyük kolaylıklar sağlamayı amaçlayan “Mekke Yolu Projesi” ile ilgili de bilgi verdi.

Hac protokolü imzalandı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından Cidde’de düzenlenen 2024 Yılı Hac ve Umre Hizmetleri Fuarı’na katıldı. Erbaş, burada yaptığı konuşmada, önceki gün, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2024 yılı hac protokolünü imzaladıklarını hatırlattı. Erbaş, “2024 yılı hac çalışmaları heyecanlı bir şekilde başlamış oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak inşallah bu yıl 85 bin civarında hacımızı Mekke’ye ve Medine’ye getirerek hac farizalarını yerine getirmeleri noktasında kendilerine vasıta olacağız” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hac tecrübesi

Erbaş, fuarda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da bir standı olduğunu belirterek, “Burada Diyanet İşleri Başkanlığımızın 40 yıllık hac tecrübesini anlatmaya, tanıtmaya gayret ediyoruz. Hem Arapça hem İngilizce broşürlerle yapmış olduğumuz çalışmaları tanıtıyoruz. Hac organizasyonu yapan tek ülkenin standı olarak buradayız. Dünyada pek çok ülke hac organizasyonu yapıyor ama standı olan tek ülke biziz” diye konuştu.

Daha nitelikli hizmet için gayret

Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından geçen yıl Türkiye olarak, “Hacılarına En Fazla Hizmet Çeşitliliği Sunan Hac Organizasyonu” ödülünü aldıklarını hatırlatarak, “Bu sene de inşallah geçen seneden daha iyi olabilmek için neler yapabiliriz, çalışmalarımızı daha iyi nasıl yapabiliriz, hacılarımıza daha nitelikli, daha kaliteli hizmeti nasıl verebiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Bütün ilgili arkadaşlarımız, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün ilgili çalışanları buradalar. İnşallah 2024 yılında daha nitelikli bir hac organizasyonu yapmak için kolları sıvadık, çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hac mevsimi gelinceye kadar bütün arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti göstermeye gayret edeceğiz. Cenab-ı Hak yar, yardımcımız olsun. Bu hac fuarının bütün dünya Müslümanları, İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Mekke Yolu Projesi

Erbaş, fuarda stantlarda incelemelerde bulunduktan sonra, Diyanet İşleri Başkanlığı standında, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Erbaş, fuarda ayrıca, hacı adayları için büyük kolaylıklar sağlamayı amaçlayan “Mekke Yolu Projesi” ile ilgili Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Erbaş, bu proje sayesinde hacı adaylarının havaalanından Mekke’ye ulaşımının daha hızlı ve güvenli olacağını söyledi.

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.