Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca gençlerle buluştu

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca gençlerle buluştu
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nın düzenlediği programda gençlerle bir araya geldi.

Karatay Belediyesi olarak özellikle çocuklara, gençlere, spora ve eğitime yönelik hayata geçirdikleri yatırımları ve projelerini gençlerle paylaşan Başkan Hasan Kılca; “Tüm yatırımlarımızda, projelerimizde ve çalışmalarımızda hep önceliğimiz gençlerimiz ve çocuklarımıza olmuştur. Çünkü gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar hizmet etsek azdır” ifadelerini kullandı. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Buluşması’na katıldı. Karatay Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın yanı sıra AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkam Alemdar, ilçe gençlik kolları yönetimi ile Karatay gençliği katıldı.

TÜM HİZMETLERİMİZDE ÖNCELİĞİMİZ GENÇLERİMİZDE

Gençlerle bir araya gelerek sohbet edip Karatay’ı ve gençlerin geleceğe dair fikirlerini alan Başkan Hasan Kılca, program dolayısıyla ilçe gençlik kolları başkanlığına teşekkür etti. Hasan Kılca; “Tüm yatırımlarımızda, proje ve çalışmalarımızda hep önceliğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız olmuştur. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz ve dolayısıyla da geleceğimizin teminatı olan sizlere ne kadar hizmet etsek azdır diyoruz. Birkaç önce siz gençlerimizin hizmetine sunduğumuz ve şu an içinde bulunduğumuz Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’mizin tasarımına gençlik meclisinden gençlerimiz de katkı sundular. Spor, okuma ve çok amaçlı salonları, atölyeleri, kütüphaneleri ve diğer birçok birimiyle burada çok güzel bir merkez oluşmuş oldu. Merkezimiz büyük ilgi gördü ve bir hayli fazla da kullanılıyor. Adalet Parkımızın içerisine bir kütüphane ve bir de Kafe Karatay’ın bir şubesini açtık. İlçemizde kütüphanelerin sayısını artırmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde de hem spor salonları hem gençlerimizle ilgili birçok aktivitenin olduğu bu tür merkezleri, tesisleri artırmayı planlıyoruz. Karatay’ımızda evet kentsel dönüşümde büyük bir ivme kazandık ama gençlerimize yönelik sosyal imkanları da paralel hatta daha fazla üretmenin veya artırmanın da gayreti içerisindeyiz. İçerisinde havuzlar, spor salonları ve daha birçok bölümün olduğu, büyük bir alanda inşa ettiğimiz Karatay Spor Merkezi’ni ilçemize kazandırıyoruz. Yine HOŞKUBBE ismiyle güzel bir kütüphane yapıyoruz. Karatay Kapalı Tenis Kortu tamamlanmak üzere. Kısacası bizler, bu tür hizmetlerimizi önce Allah’ın rızasını kazanmak, sonrasında da siz gençler için yapıyoruz. Bu anlayışla besmeleyi çekip işe başlarsak sonuç ne olursa olsun, Allah’ın rızasını kazanabildiysek tamamdır diyoruz. Başımızda Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan var. Liderimiz başımızda olduğu sürece bizler de ona yük olmadan onun yükünü almaya ve işlerini daha da kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

baskan-kilca-genclerle-2.jpg

SİYASET, ÜLKE İÇİN ESER ÜRETMEK VE MİLLETE HİZMET ETMEK DEMEKTİR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de Türkiye’nin son 22 yılda geldiği noktaya dikkatleri çekerek bu seviyeye gelinmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AK Parti’nin en büyük pay sahibi olduğunu vurguladı. İlçe Başkanı Mehmet Genç, konuşmasında şunları aktardı; “Siyaset demek ülke için eser üretmek, millete hizmet etmek demektir. AK Parti’nin kurulduğu 2001’in Ağustos ayından bugüne kadar siyasetteki varoluş gayesi de budur. 2001’de AK Parti, işe başlarken milletimize Türkiye’yi, eğitim sağlık, adalet ve güvenlik temelleri üzerinde yükselteceğinin sözünü verdi. Bugün elhamdülillah görüyoruz ki verilen sözlerin kat be katı yapıldı, yapılmaya devam ediliyor. Günümüzde artık savaşlar tankla tüfekle yapılmıyor. Ne yapacaksınız? Üretirken en iyisini, en kalitelisini yapacaksınız. Rakipler de ancak böyle alt edilir. Bizler ülkemizi bugünlere böyle getirdik. Bundan sonrasını inşallah sizlere bırakacağız, sizler de ülkemizi çok daha güzel noktalara getireceksiniz inşallah.” AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkan Erkam Alemdar ise; “Gelecekte sizler milletvekilliği, belediye başkanlığı, ilçe başkanlığı ve gençlik kolları başkanlığı gibi koltuklarda sizler oturacaksınız. Ondan önce paylaşmanız, öğrenmeniz gereken şeyleri bugünün yöneticileriyle paylaşma imkânı sunan bu programı organize ettik. İlçe Başkanımız Mehmet Genç Başkanımız ve Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca ile 3 yıldır beraberiz. Kendileri her zaman yanımızdalar. Ne zaman bir şey istesek anında yerine getiriyorlar. Bu vesileyle kendilerine teşekkür ediyorum” dedi. Programda Karataylı gençler, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç ile İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erkam Alemdar’a Karatay ve Konya’daki yatırımların yanı sıra ülke ve dünya gündemiyle ilgili de sorular sordular.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.