Karatay Belediye Başkanı Kılca'dan kandil mesajı

Karatay Belediye Başkanı Kılca'dan kandil mesajı
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğinin altını çizen Başkan Hasan Kılca; “İnsanlık olarak türlü felaketlerle sınandığımız bugünlerde Yüce Allah’tan ülkemize, İslam Alemi ve bütün insanlığa sağlık, sıhhat, huzur ve barış getirmesini temenni ediyor; Konyalı hemşehrilerim basta olmak üzere tüm İslâm âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum” dedi.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ilahi huzura yükseldiği gece olarak kabul edilen mübarek Miraç Kandiline bir kez daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yasadıklarını belirten Başkan Hasan Kılca’nın mesajı şu şekilde:

“Sıkıntılarla geçen zamanın ardında gizlenen o güzel müjdedir Miraç. Gönüllerimizin müstesna bir coşku yasadığı bu güzel gece Peygamber Efendimizin (SAV) kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya gayret göstermeli, birlik ve beraberliğe daha çok önem vererek hatalarımızı telafi yoluna gitmeliyiz. Mucizelerle dolu bu mübarek gecede içtenlikle yapılan her dua kendimizi bularak yüce Rabbimin huzuruna kabul edilmemizin en güzel yollarından biridir. Bu gecenin kıymetini bilerek fırsata çevirelim ve ellerimizi her zamankinden daha çok açalım.

İnsanlık olarak oldukça zor bir dönemden geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl bugün, bütün ülkemizi derinden sarsan depremlerin acısını halen içimizde taşıyoruz. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin bizlere. Yine, 7 Ekim’de başlayan Gazze saldırılarıyla Siyonist işgalci güçler, mevcut ablukanın sınırlarını soykırıma çevirerek tüm dünyanın gözü önünde, bebek, çocuk kadın demeden eşi benzeri görülmemiş bir katliam sergiliyor. Miraç, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren müstesna zaman dilimlerinden biridir. Rabbim bizleri böyle gecelerin kıymetini bilenlerden eylesin. Rabbim, bu gecenin hürmetine Miraç’a ev sahipliği yapan Aksa topraklarına sükûnet, yiğitlerine zafer nasip etsin. Bu kıymetli gece vesilesiyle, içinde bulunduğumuz bu kutsal zaman dilimini en güzel şekilde değerlendirip, nefislerimizi tefekkür ve ibadetle temizleyelim. Rabbimizin rahmetine sığınıp, dualarımızı eksik etmeyelim. Tüm ümmetin refah, huzur ve mutluluğuna vesile olsun bu gece.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandil’ini en kalbi duygularımla tebrik eder bu gecenin ülkemiz, milletimiz ve dünya mazlumları için hayra, huzura vesile olmasını diliyorum.”

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.