Karatay Belediyesi 2023 yılında hangi yol çalışmalarını yaptı?

Karatay Belediyesi 2023 yılında hangi yol çalışmalarını yaptı?
Karatay Belediyesi, 2023 yılında ilçenin dört bir yanında yol çalışmaları yürüterek, vatandaşların ulaşım konforunu ve yaşam kalitesini artırdı.Sıcak asfalt, sathi kaplama, kilit parke, yeni yol açma, yol bakım ve onarımı gibi birçok proje işte detaylar..

Karatay Belediyesi, 2023 yılında ilçenin dört bir yanında yol çalışmaları yürüterek, vatandaşların ulaşım konforunu ve yaşam kalitesini artırdı. Sıcak asfalt, sathi kaplama, kilit parke, yeni yol açma, yol bakım ve onarımı gibi birçok projeyle ilçeyi kaliteli, güvenli ve konforlu yollarla buluşturan Karatay Belediyesi, yıl boyunca 260 kilometreye yakın bir yol çalışması gerçekleştirdi.

Karatay’ın 162 Sokağı Sıcak Asfaltla Yenilendi

Karatay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2023 yılında ilçe merkezinde 27 kilometrenin üzerinde toplamda 162 sokağı sıcak asfaltla yeniledi. Böylece ilçenin yolları çok daha güvenli ve konforlu bir hale getirildi. Ayrıca sanayi bölgeleri içerisinde bulunan 29 sokakta da 7 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapıldı. Toplamda 105 bin tonun üzerinde sıcak asfalt serimi yapılarak vatandaşların yaşam şartlarının daha da yükseltilmesine katkı sağlandı. Karatay Belediyesi 2024 yılında ise merkezde en az 180 sokakta 130 bin tonun üzerinde sıcak asfalt serimi gerçekleştirmeyi planlıyor.

Merkeze Uzak Mahalleler de Unutulmadı

Karatay Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra merkeze uzak mahalleler ve söz konusu mahallelerin bağlantı yollarında da yoğun bir çalışma yürüttü. 2023 yılında birçok mahallede sathi kaplama çalışması yapan ekipler, toplamda 51 kilometrelik yolu tamamladı. Karatay Belediyesi 2024 yılında da ilçe merkezinde 50’nin üzerinde sokakta 16 kilometre uzunlukta, merkeze uzak mahallelerinde ise 30 kilometrenin üzerinde sathi kaplama çalışması yapmayı hedefliyor.

5 Yılda 3 Milyon Metrekare Kilit Parke Çalışması

Karatay Belediyesi, 2019’dan bu yana ilçenin merkezinde ve merkeze uzak tüm mahallelerde toplamda 3 milyon metrekarenin üzerinde alanda kilit parke çalışması gerçekleştirerek, vatandaşların yaşam kalitesine önemli katkılar sağladı. İlçede yeni yol açılması, mevcut yolların yenilenmesi, bakım ile onarımlarının yapılmasının yanı sıra Karatay; tretuvar, çevre düzenlemesi, parke, parke yol ve bordür çalışmaları açısından da 2023 yılını oldukça yoğun geçirdi.

2023te-karatayin-260-kilometrelik-yolunda-calisma-yapildi-1-jpg-1500.jpg

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca: “Hemşehrilerimizin Rahatı ve Mutluluğu İçin Çalışıyoruz”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2023 yılında ilçede gerçekleştirilen yol çalışmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Hemşehrilerimizin rahatı ve mutluluğu için çalışıyoruz. Karatay’ı konforlu ve güvenli yollarla buluşturarak, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltiyoruz. 2023 yılında ilçemizin dört bir yanında yol çalışmaları yürüterek, 260 kilometreye yakın bir yol çalışması gerçekleştirdik. 2024 yılında da aynı gayret ve hizmet anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Karatay’ı daha güzel bir geleceğe taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

2023te-karatayin-260-kilometrelik-yolunda-calisma-yapildi-2-jpg-1500.jpg

Karatay Belediyesi 2023 yılında kaç kilometre yol çalışması yaptı?

Karatay Belediyesi 2023 yılında ilçenin dört bir yanında 260 kilometreye yakın bir yol çalışması yaptı.

Karatay Belediyesi 2023 yılında ilçe merkezinde kaç sokakta sıcak asfalt çalışması yaptı?

Karatay Belediyesi 2023 yılında ilçe merkezinde 27 kilometrenin üzerinde toplamda 162 sokakta sıcak asfalt çalışması yaptı.

Karatay Belediyesi 2019’dan bu yana kaç metrekare alanda kilit parke çalışması yaptı?

Karatay Belediyesi 2019’dan bu yana ilçenin merkezinde ve merkeze uzak tüm mahallelerde toplamda 3 milyon metrekarenin üzerinde alanda kilit parke çalışması yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.