Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’dan 2024 Yılı İlk Meclis Toplantısı Değerlendirmesi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’dan 2024 Yılı İlk Meclis Toplantısı Değerlendirmesi
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2024 yılının ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, meclis üyelerine teşekkür ederek, Konya’nın siyasi nezaketini koruyacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2024 yılının ilk meclis toplantısında yaptığı konuşmada, meclis üyelerine teşekkür ederek, Konya’nın siyasi nezaketini koruyacağını söyledi. Başkan Altay, ayrıca 2023 yılında yaşanan deprem, Filistin’deki İsrail saldırıları ve terörle mücadele konularına da değindi.

Meclis Üyelerine Teşekkür

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi, 2024 yılının ilk toplantısını Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantının açılışında konuşan Başkan Altay, tüm meclis üyeleriyle birlikte uyum içinde çalıştıklarını ve bu manada örnek bir meclis olduklarını belirtti. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin tüm üyelerine teşekkür eden Başkan Altay, “2024 yılının ilk meclis toplantısının hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hep birlikte Konya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

wpkaoaxo5yds6iyqwnyextomgk4jb83qcpa4zq2k.jpg

Siyasi Nezaket Vurgusu

Başkan Altay, konuşmasında yaklaşan belediye seçimleri hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Siyasi rekabetin arttığı seçim dönemlerinde Konya’nın siyasi nezaketi en üst seviyede yaşayan şehirlerden biri olduğunu, bu dönemde de aynı nezaketin tüm siyasi partiler tarafından gözetileceğine inandığını belirten Başkan Altay, “İnşallah Konya yine bu nezaketle, bu zerafetle, bu güzellikle seçimlere gidecek ve tüm Türkiye’ye örnek bir şekilde seçimini gerçekleştirecek” diye konuştu.

Deprem, Filistin ve Terör Gündemi

Başkan Altay, 2023 yılının büyük acılar yaşanan bir yıl olduğunu hatırlatarak, 6 Şubat depremlerinde 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini anımsattı. Konya’nın, belediyeler olarak Hatay’da yaptıklarıyla tüm Türkiye’nin takdirini kazandığını ifade eden Başkan Altay, “Buradaki en büyük başarı bir bütün olarak hareket etmekti. Bütün belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız Hatay’da birlikte bir gayret gösterdik. Bir taraftan da deprem, şehirlerimizin önceliğinin kentsel dönüşüm ve depreme hazırlanmak, dirençli şehirler oluşturmak olduğunu bir kez daha bize hatırlatmış oldu. Özellikle 2024-2029 gündemi şehirleri dirençli hale getirmek olacak. Burada iki konu öne çıkıyor; birincisi deprem, ikincisi de iklim değişikliğinin etkileri. İklim değişikliği de artık bir söylem olmaktan ziyade hayatımızda hepimizin hissettiği, yaşam tarzımızı değiştiren önemli bir etken oldu” dedi.

Başkan Altay, konuşmasının son bölümünde ise Filistin’de yaşanan İsrail zulmü ve terörle mücadele konularına değindi. Filistinli kardeşlerinin bir an önce barış ve huzura kavuşması, İsrail zulmünün bir an önce sona ermesini temenni eden Başkan Altay, “Dünya üzerinde insanlık maalesef kötü bir imtihan veriyor. Özellikle dünyadaki devlet yöneticilerinin sesinin çıkmadığı bir dönem yaşıyoruz. Bir taraftan da Türkiye’nin yıllardır sürdürdüğü terörle mücadele konusunda geçtiğimiz günlerde uzun süredir almadığımız sayıda şehit haberi aldık. 12 şehidimiz canları pahasına, bu ülkenin bekası için kendilerini feda etti. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Türkiye büyük ve güçlü bir ülke. Bu işin de üstesinden mutlaka gelecektir. Son dönemde yapılan işler, teknolojik gelişmeler, askerimizin kabiliyeti bu konuda irademizin ne kadar güçlü olduğunu göstermiş oldu” şeklinde konuştu.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.