Konya Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Günleri’nde Neler Yaptı?

Konya Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy Günleri’nde Neler Yaptı?
Konya Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Ankara’daki Mehmet Akif Ersoy Günleri’ne katılarak, İstiklal Marşı Şairimizin eserlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Ankara’daki Mehmet Akif Ersoy Günleri’ne katılarak, İstiklal Marşı Şairimizin eserlerini ziyaretçilerle buluşturdu. Etkinlikte, edebiyattan sanata, kitap stantlarından ödüllü yarışmalara ve söyleşilere kadar birçok etkinlik gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy Günleri Ankara’da Düzenlendi

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy Günleri, 28 Aralık 2023 Çarşamba günü Ankara Ticaret Odası Congresium’da yapıldı. Etkinliğe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti Genel Başkanvekilleri ve Genel Başkan Yardımcıları da katıldı.

atu06cke0ps84zzjrxekdtlbyiwntizakdpqssq2.jpg

Etkinlikte, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, eserleri, fikirleri ve vatan sevgisi anlatıldı. Ayrıca, “100’ümüzden Akif’e” konulu şiir, resim ve mektup yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, İstiklal Şairimizin Eserlerini Paylaştı

Konya Büyükşehir Belediyesi de, Mehmet Akif Ersoy Günleri’ne katılarak, İstiklal Şairimizin eserlerini ziyaretçilerle paylaştı. Etkinlik alanında açtığı stantta, Mehmet Akif Ersoy’un kitapları, şiirleri, mektupları, fotoğrafları ve hatıraları sergilendi. Ayrıca, ziyaretçilere, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan broşürler ve İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu magnetler dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif Ersoy’un Konya’ya olan bağını da vurguladı. İstiklal Şairimizin, Konya’da yaşadığı ev, Konya Lisesi’nde verdiği dersler, Konya’da yazdığı şiirler ve Konya’da yaptığı konuşmalar hakkında bilgiler verildi.

Mehmet Akif Ersoy Günleri, Ziyaretçilerden Yoğun İlgi Gördü

Mehmet Akif Ersoy Günleri, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Etkinliğe katılanlar, İstiklal Şairimizin eserlerini yakından inceleme, onun hayatı ve fikirleri hakkında bilgi edinme ve ona duydukları saygı ve sevgiyi dile getirme fırsatı buldular.

Etkinlikte, Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri, sesli ve görüntülü olarak da sunuldu. Ayrıca, etkinlik alanında, Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan bir belgesel film de gösterildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.