Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Neferleri Başkan Altay’la Buluştu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Yeni Neferleri Başkan Altay’la Buluştu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye bünyesinde yeni göreve başlayan memurları ağırladı. Başkan Altay, memurlara belediyecilik kültürü, hizmet anlayışı ve kurum aidiyeti konularında tavsiyelerde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, belediye bünyesinde yeni göreve başlayan memurları ağırladı. Başkan Altay, memurlara belediyecilik kültürü, hizmet anlayışı ve kurum aidiyeti konularında tavsiyelerde bulundu. Başkan Altay, “Biz hiçbir zaman Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğumuzu unutmayacağız. Arkamda sırtımı yasladığım kocaman bir ordu var. Sizler de bu ordunun yeni neferlerisiniz” dedi.

xin2ph6bpk3jceckxgx9sdom6vfqyswavlgjdial.jpg

Konya Modeli Belediyecilik

Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür ve Sanat’ta düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Konya’nın belediyecilik anlamında Türkiye ve dünyada söz sahibi bir şehir olduğunu belirtti. Başkan Altay, Dünya Belediyeler Birliği ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanlığı görevlerini yürüttüğünü ve “Konya Modeli Belediyecilik” anlayışını literatüre kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Altay, “Bugün tüm Türkiye’de bölgemizde ve dünyada herkes, Konya’nın ne yaptığını, nasıl çözümler ürettiğini, nasıl projeler ürettiğini merak ediyor, ilgiyle takip ediyor. Bundan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tek başıma benim başarmam mümkün değil, arkamda sırtımı yasladığım kocaman bir ordu var. Sizler de bu ordunun yeni neferlerisiniz” diye konuştu.

Veli Nimetiniz Vatandaşlar

Başkan Altay, yeni göreve başlayan memurlara belediyecilik kültürü ve hizmet anlayışı konusunda tavsiyelerde bulundu. Başkan Altay, “Veli nimetinizin vatandaşlar olduğunu asla unutmayın. Zor zamanlar olacak ama biz her zaman nezaketi, zarafeti ve üzerinde taşıdığımız üniformanın hakkını mutlaka vermek zorundayız. Biz hiçbir zaman Konya Büyükşehir Belediyesi çalışanı olduğumuzu unutmayacağız. Her şehre hizmet etmenin kıymetli olduğunu ama Selçuklu’nun Darü’l-Mülkü Konya’ya hizmet etmenin farklı olduğunu unutmayın” dedi.

Hatay Depremi Örneği

Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ’nin 10 bin çalışanıyla 42 bin kilometrekarelik alanda takdire şayan hizmetler ürettiğini vurguladı. Başkan Altay, hizmetlerinin sadece Konya’yla sınırlı olmadığını, geçtiğimiz yılın en acı felaketi olan 6 Şubat depremlerinde Hatay’da yaptıkları çalışmaların taraflı-tarafsız herkes tarafından takdir edildiğini anlattı. Başkan Altay, “Oradaki arkadaşlarımızla beraber geçirdiğimiz sürede gördük ki kurum aidiyeti, çalışma ahlakı, insan kaynağı her şeyden çok daha önemli. Konya’nın da topyekün olarak orada bulunmasıyla birlikte yaptıklarımız her yerde karşımıza çıkan, takdir edilen bir işe dönüştü. Bu şerefi ömrüm boyunca taşıyacağım” dedi.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.