Küçük Sanatçılar, Büyük Zaferi Unutmadı! Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılında Karatay’dan Anlamlı Etkinlik

Küçük Sanatçılar, Büyük Zaferi Unutmadı! Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılında Karatay’dan Anlamlı Etkinlik
Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü, Karatay Kültür ve Sanat Akademisi öğrencilerinin hazırladığı sanatsal bir programla anıldı. Minik sanatçılar, resim, tiyatro, müzik ve şiir gibi etkinliklerle büyük zaferi ve şehitlerimizi andılar

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. yıl dönümü nedeniyle duygu yüklü bir program hazırladı. Akademinin farklı dallarda eğitim gören minik öğrenciler, şiir, tiyatro, müzik ve resim gibi sanatsal etkinliklerle büyük zaferi ve şehitlerimizi andılar.

Karatay Kültür ve Sanat Akademisi’nden Özel Etkinlik

kultur-ve-sanat-akademisi-ogrencilerinden-18-mart-etkinligi-1-jpg-1500.jpg

Karatay Belediyesi’nin kültür ve sanat alanında yetenekli çocuklara destek olmak amacıyla kurduğu Karatay Kültür ve Sanat Akademisi, Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümü ve Çanakkale Haftası kapsamında özel bir etkinlik düzenledi. Karatay Ali Ulvi Kurucu Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, akademi öğrencilerinin aileleri ve Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ciğer katıldı.

Resim Sergisi, Tiyatro Gösterisi ve Müzik Dinletisi

kultur-ve-sanat-akademisi-ogrencilerinden-18-mart-etkinligi-3-jpg-1500.jpg

Etkinlikte, Karatay Kültür ve Sanat Akademisi Resim Atölyesi öğrencileri, Çanakkale Zaferi’ni konu alan resimlerini sergilediler. Resimler, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Tiyatro Kulübü öğrencileri ise, “Anadolu’nun Çocukları” ve “Çanakkale Kahramanları” adlı iki oyunla, Çanakkale Zaferi’nin öncesini, sırasını ve sonrasını sahneye taşıdılar. Oyunlar, hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşattı. Drama Atölyesi öğrencileri de, “Bayrak” ve “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirleri seslendirerek, şehitlerimizi saygıyla andılar. Müzik Atölyesi öğrencileri de, bağlama, keman, ney ve gitar gibi çeşitli enstrümanlarla Çanakkale Türküleri’ni seslendirdiler. Türküler, salonda bulunanları coşturdu.

Başkan Yardımcısı Ciğer’den Tebrik

Programın sonunda Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Osman Ciğer, Karatay Kültür ve Sanat Akademisi öğretmenleri ve öğrencilerini tebrik ederek, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi"nin 109. yıl dönümü dolayısıyla böyle güzel ve anlamlı bir etkinlik hazırladıkları için kendilerine teşekkür etti. Ciğer, “Çanakkale Zaferi, milletimizin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu zaferi ve bu zafer uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağız. Karatay Kültür ve Sanat Akademisi öğrencileri, bugün burada büyük bir başarıya imza attılar. Onlar, hem kültürümüzü hem de sanatımızı yaşatıyorlar. Onlar, geleceğimizin teminatıdır. Onlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.