Meram Belediye Başkanı Mustafa KAVUŞ Kimdir? Hayatı, Eğitimi, İşi ve Siyaseti

Meram Belediye Başkanı Mustafa KAVUŞ Kimdir? Hayatı, Eğitimi, İşi ve Siyaseti
KAVUŞ, eğitim, iş ve siyaset hayatında başarıyla ilerleyen bir isim olarak dikkat çekiyor. Peki, Mustafa KAVUŞ kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapar? İşte, Meram Belediye Başkanı Mustafa KAVUŞ’un hayat hikayesi…

Meram Belediye Başkanı Mustafa KAVUŞ, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den aday gösterilerek seçildi. KAVUŞ, eğitim, iş ve siyaset hayatında başarıyla ilerleyen bir isim olarak dikkat çekiyor. Peki, Mustafa KAVUŞ kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapar? İşte, Meram Belediye Başkanı Mustafa KAVUŞ’un hayat hikayesi…

Eğitim Hayatı

Mustafa KAVUŞ, öğrenim hayatına Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu’nda başladı. Orta ve lise öğrenimini ise Konya İmam Hatip Lisesi’nde bitirdi. 1995 yılında kazandığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nü başarıyla tamamladı. Selçuk Üniversitesi Yönetim Organizasyon Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimi aldı.

meram-belediye-baskani-mustafa-kavus-hamdolsun-azi-1626262267941.jpg

İş Hayatı

Mustafa KAVUŞ, eğitim hayatının yanı sıra küçük yaştan itibaren iş hayatı tecrübesi kazanmaya çalıştı. Tekstil, yayınevi ve gıda sektörlerinde işletmecilik ve yöneticilik yaptı. 2004 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanlık danışmanlığına getirildi. 2006’da Teftiş Kurulu Müfettişliği’ne atandı. 2009 yılında getirildiği Teftiş Kurulu Başkanlığını 2018 yılına kadar sürdürdü. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda Bakan Müşaviri olarak görev yapmakta iken aday adaylığı başvurusu için istifa etti.

Siyaset Hayatı

Mustafa KAVUŞ, siyasete de ilgi duyan bir kişilik. AK Parti ile başladığı siyasi yaşamında 2001-2003 yılları arasında AK Parti İl Gençlik Kolları Kurucu Teşkilatlanma Başkanı olarak görev yaptı. Siyasi tecrübesini 2003-2005 yıllarında İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdüren KAVUŞ, 2011 genel seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise Meram Belediye Başkanı seçildi.

Kişisel Hayatı

Mustafa KAVUŞ, evli ve iki çocuk babasıdır. Konya’nın Meram ilçesinde doğup büyüyen KAVUŞ, ilçesine hizmet etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Mustafa KAVUŞ kimdir?

Mustafa KAVUŞ, Meram Belediye Başkanıdır. Eğitim, iş ve siyaset hayatında başarıyla ilerleyen bir isimdir.

Mustafa KAVUŞ nereli?

Mustafa KAVUŞ, Konya’nın Meram ilçesindendir.

Mustafa KAVUŞ kaç yaşında?

Mustafa KAVUŞ, 1976 doğumludur. 2023 yılı itibariyle 47 yaşındadır.

Mustafa KAVUŞ ne iş yapar?

Mustafa KAVUŞ, Meram Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca tekstil, yayınevi ve gıda sektörlerinde işletmecilik ve yöneticilik yapmıştır.

Mustafa KAVUŞ hangi partiden?

Mustafa KAVUŞ, AK Parti’den siyaset yapmaktadır. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Meram Belediye Başkanı seçilmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.