Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’tan Açıklama: Meram’da Son Toplu Tapu Dağıtımı Yapıldı

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’tan Açıklama: Meram’da Son Toplu Tapu Dağıtımı Yapıldı
Meram Belediyesi, imar uygulamalarını tamamladığı Çaybaşı ve Pirebi mahallelerinde hak sahiplerine yeni tapularını verdi. Bu törenle birlikte Meram’da toplu imar uygulaması gerektiren bir mahalle kalmadı.

Meram Belediyesi, imar uygulamalarını tamamladığı Çaybaşı ve Pirebi mahallelerinde hak sahiplerine yeni tapularını verdi. Bu törenle birlikte Meram’da toplu imar uygulaması gerektiren bir mahalle kalmadı.

Meram Belediyesi’nden Tarihi Hizmet

Meram Belediyesi, 2019-2023 yılları arasında gerçekleştirdiği imar çalışmalarıyla Meram’ın imar sorununu çözdü. Toplam 14 idari mahallede ve 42 eski mahallede büyük çaplı 18. Madde ve İmar Uygulamaları tamamlandı. Bu süre zarfında 27.395.991 m²’lik alanda 123 uygulama yapıldı. Uygulamaya giren kadastro parseli sayısı 13 bin 698, uygulama sonucunda oluşan imar parseli sayısı 7.087, tapusunu alan kişi sayısı da 21.879 oldu.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’tan Açıklama

Meram Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen son toplu tapu dağıtım töreninde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yaptıkları çalışmaların ayrıntılarını paylaştı. Başkan Kavuş, “Meram artık imar sorunu kalmamış, bu noktada beklentileri karşılanmış bir ilçe haline geldi. Toplu düzenleme ve uygulamalar tamamlandı. İmar tadilatları ve bireysel başvurular devam etse de artık toplu tapu dağıtımları olmayacak” dedi. Başkan Kavuş, verilen tapuların yoğun bir çalışmanın, yoğun bir sürecin ve hummalı bir mesainin neticesi olduğunu da vurguladı. Başkan Kavuş, “Yerel yönetimlerin en temel görevi şehrin planlı, sağlıklı gelişimini sağlamaktır. Bu gelişimi yakalamak adına Meram’ın ciddi ve önemli beklentileri vardı. Ve bugün şunu söyleyebilirim ki, üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiren Meram, ciddi bir mesafe katetti. Ve neredeyse imar sorunu kalmayan, beklentileri karşılanmış bir ilçe haline geldi. Bunun en güzel kanıtı da dağıtılan yeni tapulardır” diye konuştu.

Hak Sahipleri Memnun

Tapu dağıtım törenine katılan hak sahipleri de Meram Belediyesi’nin yaptığı hizmetten memnun olduklarını dile getirdiler. Çaybaşı Mahalle Muhtarı Metin Maşalı, “Meram Belediyesi, imar uygulamalarını tamamladığı mahallemizde hak sahiplerine yeni tapularını verdi. Bu bizim için çok önemli bir hizmet. Mahallemizin değeri arttı, insanlarımızın yüzü güldü. Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Pirebi Mahalle Muhtarı Özkan Aşık da, “Meram Belediyesi, mahallemizde imar çalışmalarını bitirdi ve tapularımızı dağıttı. Bu bizim için çok sevindirici bir haber. Mahallemizin sorunları çözüldü, insanlarımız mutlu oldu. Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a ve çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.