Meram Belediye Başkanı’ndan 2024 Yılına Dair Mesaj

Meram Belediye Başkanı’ndan 2024 Yılına Dair Mesaj
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte bir mesaj yayınladı. Mesajında 2023 yılının hem güzel hem de zor anlarını hatırlatan Kavuş, 2024 yılının Meram, Konya, Türkiye ve tüm dünya için hayırlı olmasını diledi.

2023 Yılı Türkiye Yüzyılı’nın İlk Yılı Oldu

Kavuş, mesajında 2023 yılının Türkiye için büyük başarılara imza atılan bir yıl olduğunu belirtti. Savunma, sağlık, eğitim, şehirleşme, ihracat, ithalat, tarım ve sanayi gibi pek çok alanda önemli adımlar atıldığını ifade eden Kavuş, “Esas itibarıyla 2002 yılında başlayan Türkiye Yüzyılı’nın adı 2023 yılında konuldu. Bu sebeple Türkiye Yüzyılı’nın ilk yılını da bu yıl kutlamış oluyoruz. Geriye dönüp bakıldığında tüm yapılanlar bu sloganın ne kadar değerli olduğu, ne kadar büyük umutlar taşıdığı daha iyi anlaşılacaktır.” dedi.

2023 Yılı Acı ve Sıkıntılarla Dolu Bir Yıl Da Oldu

Kavuş, mesajında 2023 yılının acı ve sıkıntılarla dolu bir yıl da olduğunu hatırlattı. Özellikle Hatay ve Kahramanmaraş’ta yaşanan depremler, Gazze’de devam eden siyonist saldırılar ve şehit haberleri nedeniyle yüreklerin yandığını söyleyen Kavuş, “Konya ve Meram, bir taraftan şehir vazifelerine devam ederken diğer yandan da deprem felaketlerinin yaşandığı şehirlerde sergilediği dayanışma ile gönüllere dokundu. Aynı şekilde bu şehir her zaman olduğu gibi yaklaşık üç aydır Gazze’de yaşanan siyonist vahşete karşı da kardeşlerinin yanında durmasını bilmiştir. Yeni yılda; tüm acıların son bulması, yerini mutlulukların alması, özgür Filistin’e giden yolda bir kilometre taşı olması ve bu aziz milleti tehdit eden tüm terörist yapıların tarihin çöplüğünde yerini alması en büyük duamızdır.” diye konuştu.

2023 Yılı Meram İçin Yenilikçi Çalışmaların Yılı Oldu

Kavuş, mesajında 2023 yılının Meram için yenilikçi çalışmaların yılı olduğunu da vurguladı. Altyapıdan üstyapıya, turizmden tarıma, yeni yollar ve caddelerden sosyal hizmetlere kadar pek çok alanda hizmet ürettiklerini kaydeden Kavuş, “Tevazu, samimiyet ve gayretle ortaya koyduğumuz çalışmalar, vatandaşlarımızın huzur, konfor ve güven içinde yaşamaları ve standartlarının yükselmesi adına önemli adımlar olarak tarihe geçti. 2024 yılı, bu çalışmaların katlanarak arttığı, daha büyümüş ve gelişmiş, yeni hedeflere, yeni projelere ve yatırımlara koşan Meram’ın yılı olacaktır inşallah.” ifadelerini kullandı.

2024 Yılı Hayırlar, Sevinçler ve Güzellikler Getirsin

Kavuş, mesajının sonunda 2024 yılının ülke, millet, İslam coğrafyası ve tüm insanlık için sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni etti. Hemşehrilerinin ve aziz milletinin yeni yılını en içten duygularıyla kutlayan Kavuş, “Acısı ve tatlısıyla, mutluluk veren anıları ya da hüzünlü anlarıyla koca bir yılın daha geride kaldığına vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 2024 yılının Meram, Konya, Türkiye, İslam coğrafyası ve tüm Dünya için hayırlar, sevinçler ve güzellikler getirmesini temenni etti.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.