Mevlana Dostlarına Sıcak Bir Karşılama: Karatay Belediyesi’nden Sahlep İkramı

Mevlana Dostlarına Sıcak Bir Karşılama: Karatay Belediyesi’nden Sahlep İkramı
Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 750. Vuslat Yıldönümü nedeniyle Konya’ya akın eden yerli ve yabancı misafirler, Karatay Belediyesi’nin sıcak ikramıyla karşılaşıyor.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 750. Vuslat Yıldönümü nedeniyle Konya’ya akın eden yerli ve yabancı misafirler, Karatay Belediyesi’nin sıcak ikramıyla karşılaşıyor. Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen sema törenleri ve diğer etkinliklere katılan Mevlana dostları, belediyenin kendilerine sunduğu sahlep ikramından memnun kaldıklarını belirtiyorlar.

Mevlana Kültür Merkezi’nde Sema ve Sahlep

Mevlana Celaleddin-i Rumi, 750 yıl önce vuslata erdiği günden bu yana, her yıl on binlerce insanı Konya’da buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl da 17 Aralık’a kadar sürecek olan Uluslararası Anma Törenleri kapsamında, Mevlana Kültür Merkezi’nde sema gösterileri ve çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleniyor. Karatay Belediyesi de bu etkinliklere katılan misafirlerine sahlep ikram ederek, onlara sıcak bir karşılama sunuyor. Karatay Belediyesi’nin bu geleneksel ikramı, Mevlana dostlarının takdirini topluyor.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca: “Mevlana’nın Çağrısına Uyan Tüm Misafirlerimize Hoş Geldiniz Diyoruz”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Mevlana Celaleddin Rumi’nin 750. Vuslat Yıldönümü’nde belediye olarak Konya’nın ve Hz. Mevlana’nın kıymetli misafirlerini iyi şekilde ağırlama gayretinde olduklarını söyledi. Başkan Kılca; “Özellikle kış aylarının ve soğuğun artık etkisini hissettirdiği bu günlerde vatandaşlarımızın içini ısıtmak için Hz. Mevlana’nın dostlarına sahlep ikramında bulunuyoruz. Bu vesileyle Hz. Mevlana’nın çağrısına uyup şehrimizi şereflendiren tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyor kendilerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Karatay Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ne gelen misafirlere ne ikram ediyor?

Karatay Belediyesi, Mevlana Kültür Merkezi’ne gelen misafirlere sahlep ikram ediyor.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin Vuslat Yıldönümü ne zaman kutlanıyor?

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin Vuslat Yıldönümü, her yıl 17 Aralık’ta kutlanıyor.

Mevlana Kültür Merkezi’nde hangi etkinlikler düzenleniyor?

Mevlana Kültür Merkezi’nde sema gösterileri, konserler, konferanslar, sergiler ve diğer kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenleniyor.

karatay-belediyesinden-vuslatin-750-yil-donumunde-de-mevlana-dostlarina-sahlep-ikrami-2-jpg-1500.jpg

karatay-belediyesinden-vuslatin-750-yil-donumunde-de-mevlana-dostlarina-sahlep-ikrami-3-jpg-1500.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.