Necmettin Erbakan Caddesi Projesi Meram’ın Ulaşımını ve Kentsel Dönüşümünü Sağlayacak

Necmettin Erbakan Caddesi Projesi Meram’ın Ulaşımını ve Kentsel Dönüşümünü Sağlayacak
Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi’nin ortak projesi olan Necmettin Erbakan Caddesi, Meram’ın ulaşımını ve kentsel dönüşümünü sağlayacak. Projenin 2024 yılı ortalarında tamamlanması planlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Fatih Caddesi ile Antalya Yolu arasında bağlantı oluşturacak 3,5 kilometre uzunluğundaki Necmettin Erbakan Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Necmettin Erbakan Caddesi, Meram’da kesintisiz bir ulaşım ve şehir içi trafiğin rahatlatılmasıyla ilgili bir çalışma olmanın yanı sıra, açılan caddelerin etrafında ciddi bir kentsel dönüşüm ve yapılaşma sağlayacak. Projenin 2024 yılı ortalarında tamamlanması hedefleniyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi’nin ortak projesi olan Necmettin Erbakan Caddesi, Meram’ın ulaşımını ve kentsel dönüşümünü sağlayacak. Projenin 2024 yılı ortalarında tamamlanması planlanıyor.

sdbrsgobvyfirrzjywkudwadebxykpkysrffidnf.jpg

Necmettin Erbakan Caddesi Nedir?

Necmettin Erbakan Caddesi, Fatih Caddesi’nden başlayarak Çeçenistan Caddesi ve Gazze Caddesi üzerinden Antalya Çevre Yolu’na bağlantı sağlayacak 3,5 kilometre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde bir cadde projesidir. Proje, Meram’da kesintisiz bir ulaşım ve şehir içi trafiğin rahatlatılmasıyla ilgili bir çalışmadır. Ayrıca, açılan caddelerin etrafında ciddi bir kentsel dönüşüm ve yapılaşma olacak, Meram’ın çehresi değişecektir. Projenin adı, Türkiye’nin eski başbakanlarından ve Konya’nın yetiştirdiği önemli siyasetçilerden olan merhum Necmettin Erbakan’dan gelmektedir.

Necmettin Erbakan Caddesi’nin Durumu Nedir?

Necmettin Erbakan Caddesi projesi, üç etaptan oluşmaktadır. Birinci etap, Meram Yeniyol ile Fatih Caddesi arasındaki kısımdır. İkinci etap, Lalebahçe Caddesi’nden Meram Yeniyola kadar olan kısımdır. Üçüncü etap, Çeçenistan Caddesi ile Lalebahçe Caddesi arasındaki kısımdır. Projenin bugüne kadar sadece kamulaştırma için yaklaşık 400 milyon lira bedel ödendiği belirtilmektedir. Şu anda üçüncü etapta kamulaştırma çalışmaları bitti, altyapı çalışmaları tamamlandı ve önümüzdeki haftadan itibaren asfalt serimine geçileceği ifade edilmektedir. İkinci etapta kamulaştırma çalışmaları tamamlandı ve yıkım çalışmaları bu hafta itibariyle bitirildi. Altyapı çalışmalarına başlanacağı bildirilmektedir. Birinci etapta ise kamulaştırma çalışmalarının aralıksız şekilde sürdürüldüğü kaydedilmektedir. Projenin 2024 yılının ortalarına doğru tamamlanarak hizmete açılması hedeflenmektedir.

Necmettin Erbakan Caddesi’nin Önemi Nedir?

Necmettin Erbakan Caddesi projesi, Meram için son dönemde yapılan en önemli işlerden birisi olarak nitelendirilmektedir. Proje, Meram’da kesintisiz bir ulaşım ve şehir içi trafiğin rahatlatılmasıyla ilgili bir çalışma olmanın yanı sıra, açılan caddelerin etrafında ciddi bir kentsel dönüşüm ve yapılaşma sağlayacaktır. Bu sayede, Meram’ın çehresi değişecek, bölgenin değeri artacak, vatandaşların yaşam kalitesi yükselecektir. Ayrıca, proje, Türkiye’nin eski başbakanlarından ve Konya’nın yetiştirdiği önemli siyasetçilerden olan merhum Necmettin Erbakan’ın adını Meram’ın bu güzel caddesinde yaşatacaktır.

Necmettin Erbakan Caddesi’nde Kimler Çalışıyor?

Necmettin Erbakan Caddesi projesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi’nin ortak çalışmasıdır. Projenin imar uygulamaları ve kamulaştırmayla ilgili saha işlemlerini Meram Belediyesi yürütmektedir. Projenin mali kısmını ise Konya Büyükşehir Belediyesi yürütmektedir. Projenin yürütülmesinde birlikte çalışma kültürünün en yüksek olduğu belirtilmektedir. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, projenin durumunu yakından takip etmekte ve bölgede incelemelerde bulunmaktadır. Başkan Altay ve Başkan Kavuş, projenin Meram’a önemli bir eser kazandıracağını ve Meram’ın geleceğine katkı sağlayacağını ifade etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.