Ovakavağı’nda Yeni Sosyal Tesis Açıldı

Ovakavağı’nda Yeni Sosyal Tesis Açıldı
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ı bir bütün halinde geliştirdiklerini ve büyüttüklerini söyledi. Karatay Belediyesi’nin diğer hizmetleri neler? İşte detaylar…

Karatay Belediyesi’nin merkeze uzak mahallelerine yaptığı yatırımlar devam ediyor. Ovakavağı Mahallesi’ne çok amaçlı bir sosyal tesis kazandıran belediye, vatandaşların taleplerini karşılamaya çalışıyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ı bir bütün halinde geliştirdiklerini ve büyüttüklerini söyledi.

Ovakavağı Sosyal Tesisi Ne İçeriyor?

Ovakavağı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve içerisinde muhtarlık ofisinin de bulunduğu çok amaçlı sosyal tesis, düzenlenen törenle hizmete açıldı. 150 metrekare inşaat alanına sahip olan tesis, çok olarak amaçlı olarak tasarlandı. Tesisin çevre düzenlemesiyle birlikte maliyeti 2 milyon 880 bin lira oldu.

Tesis, mahalle sakinlerinin sosyal ve kültürel faaliyetlerine imkan sağlayacak. Ayrıca muhtarlık ofisi sayesinde vatandaşların resmi işlemleri de kolaylaşacak.

ovakavagi-sosyal-tesisi-hizmete-acildi-2-jpg-1500.jpg

Karatay Belediyesi’nin Diğer Hizmetleri Neler?

Karatay Belediyesi, ilçenin ihtiyaçları ve mahallelerin talepleri doğrultusunda bugüne kadar birçok proje hayata geçirdi. Belediye, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltecek bir yatırımı daha hizmete açtı.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, yaptığı konuşmada, temel hedeflerinin Karatay’a hizmet etmek ve hizmet ile yatırımların kalitesini daha da artırmak olduğunu belirtti. Karatay’ın tüm mahallelerine eşit hizmet götürdüklerini vurgulayan Başkan Kılca, şunları söyledi:

“Sık sık muhtarlarımızla ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek mahallelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit ediyoruz. Bu noktada yola çıkarken merkezde ne varsa merkeze uzak mahallelerimizde de aynısı olacak kararını almıştık. Ovakavağı mahallemizi ziyaretlerimizde hemşehrilerimizin taleplerini not ettik. Burada altyapı ihtiyaçları, sosyal tesis ihtiyacı vardı. Notlarımızı aldık ve hepsini teker teker yerine getirdikelhamdülillah. Merkezdeki tüm sokaklarımızı kilit parke yaptık. Ana caddelerimizi sıcak asfalt yaptık. İsmil’e yaklaşık 9 kilometre sıcak asfalt yaptık. Hayıroğlu bağlantısını hem genişlettik hem de sıcak asfalt olarak yeniledik. Şimdi sulama kanallarımızın betonlanması çalışmasını yürütüyoruz. Çiftçilerimiz, tarımsal üretim noktasında büyük alın teri döküyorlar. Bilhassa tarımın ve gıdanın önemini pandemi sürecinde daha iyi anladık. Dolayısıyla çiftçilerimize ve hemşehrilerimize ne kadar destek versek azdır. Vatandaşlarımızın sosyal aktivitelerini çeşitlendirecek sosyal tesislerimizi tüm mahallelerimizde yapıyoruz. Ovakavağı mahallemize de içerisinde muhtar ofisi de bulunan çok amaçlı bir sosyal tesis kazandırdık. Hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğu için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

AK Parti Karatay İlçe Başkanı’ndan Teşekkür

AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç de Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın göreve geldiği günden itibaren ilçenin tüm mahallelerine eşit hizmet götürdüğünü söyledi. İlçe Başkanı Genç, şöyle konuştu:

“Hasan Başkanımızın tüm mahallelerimize bir dokunuşu ve hizmeti var. Burada da hem mahalle içerisindeki yollar hem de diğer mahallelerle olan bağlantı yolları yeni yapıldı. Son dönemde merkeze uzak mahallelerimize önemli hizmetler yapılıyor. Mahallelerimizin önceki halleri ile şimdiki halleri arasında ciddi farklar var. Bu konuda önemli bir mesafe kat edildi. Emeklerinden dolayı Karatay Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, Ovakavağı Mahallemize kazandırılan tesisin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

ovakavagi-sosyal-tesisi-hizmete-acildi-3-jpg-1500.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.