Özel Bireylerin Aileleriyle Uzmanlar Buluştu | DOSD Meram Seminerleri

Özel Bireylerin Aileleriyle Uzmanlar Buluştu | DOSD Meram Seminerleri
DOSD Meram, özel bireylerin ailelerine yönelik düzenlediği seminerler serisine devam ediyor. Bu ayki seminerin konusu “Özel Bireylerde Anne, Baba ve Çocuk İletişimi” oldu. Seminerde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Süleyman Arslantaş

DOSD Meram, özel bireylerin ailelerine yönelik düzenlediği seminerler serisine devam ediyor. Bu ayki seminerin konusu “Özel Bireylerde Anne, Baba ve Çocuk İletişimi” oldu. Seminerde, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Süleyman Arslantaş, ailelerin çocuklarına nasıl rehberlik edebileceklerini anlattı.

DOSD Meram’ın Aylık Seminerleri

DOSD Meram, Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi, özel bireylerin ailelerine yönelik aylık periyodik seminerler düzenliyor. Bu seminerlerde, özel bireylerin eğitimi, gelişimi, sağlığı ve sosyal hayatı ile ilgili konular ele alınıyor. Seminerlere, alanında uzman kişiler davet ediliyor. Aileler, seminerlerde hem bilgi ediniyor hem de soru-cevap kısmında merak ettikleri konularda uzmanlara danışabiliyor.

Özel Bireylerde Anne, Baba ve Çocuk İletişimi

Aralık ayının semineri, 26 Aralık 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Seminerin konuğu, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Süleyman Arslantaş oldu. Dr. Arslantaş, seminerinde, özel bireylerde anne, baba ve çocuk iletişiminin önemini ve nasıl sağlanabileceğini anlattı.

Dr. Arslantaş, ailelerin çocuklarına hedef belirlemeleri ve onlara nasıl öğreneceklerini göstermeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca, ailelerin çocuklarına somut yaşantılar sunmaları ve onlarla etkileşimli bir şekilde düşünmelerini öğretmeleri gerektiğini söyledi. Dr. Arslantaş, seminerin sonunda ailelerin sorularını yanıtladı.

Seminerlerin Devamı

DOSD Meram, özel bireylerin ailelerine yönelik seminerlerine Ocak ayında da devam edecek. Ocak ayının seminerinin konusu ve konuğu henüz açıklanmadı. Seminerler hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler, DOSD Meram’ın web sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.