Yerli Malı Haftası’nda Karatay Belediyesi’nden Öğrencilere Meyve İkramı ve Yerli Otomobil TOGG Sürprizi

Yerli Malı Haftası’nda Karatay Belediyesi’nden Öğrencilere Meyve İkramı ve Yerli Otomobil TOGG Sürprizi
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Yerli Malı Haftası dolayısıyla Karatay’daki okullarda düzenlenen etkinliklere katılarak öğrencilere meyve ikram etti. Başkan Kılca, ayrıca yerli üretimin önemine dikkat çekmek için Türkiye’nin yerli otomobili TOGG il

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Yerli Malı Haftası dolayısıyla Karatay’daki okullarda düzenlenen etkinliklere katılarak öğrencilere meyve ikram etti. Başkan Kılca, yerli üretimin önemine vurgu yaparak, “Karatay Belediyesi olarak sadece tüketen değil, üreten bir ülke olmak adına geleceğimizin teminatı çocuklarımız için gereken katkıyı veriyoruz” dedi.

Yerli Malı Haftası Nedir?

Yerli Malı Haftası, her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan bir haftadır. Bu hafta boyunca, özellikle okullarda öğrencilerin yerli tüketim yapmalarına, tutumlu olmalarına ve birer bilinçli tüketici olmalarına dikkat çekilir. Ayrıca, yerli malı kullanmanın ve yerli üretimin ekonomik, sosyal ve kültürel açılardan ülke için önemi anlatılır.

Karatay Belediyesi’nden Öğrencilere Meyve İkramı

Karatay Belediyesi de, Yerli Malı Haftası kapsamında, Konya Pazarcılar Odası işbirliğiyle Karatay’daki okullarda öğrencilere meyve ikramında bulundu. Yusuf Gül İlkokulu, Kuvayı Milliye İlkokulu ve İlhan Nuran Keskin İlkokulu’nu ziyaret eden Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç ve Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek, öğrencilere ve öğretmenlere meyve dağıttı.

baskan-hasan-kilca-yerli-mali-haftasinda-ogrencilerle-bulustu-4-jpg-1500.jpg

Başkan Kılca: “Yerli Üretim Vizyonu Kapsamında Üretilen Yerli Otomobilimiz TOGG ile Geldik”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, öğrencilerle bir araya geldiği etkinlikte, yerli üretimin önemine değindi. Başkan Kılca, “Bugün okulunuza Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ‘Yerli Üretim’ vizyonu kapsamında üretilen Türkiyemizin gözbebeği yerli otomobilimiz TOGG ile geldik. Savunma sanayisinden ulaşıma, teknolojiden daha birçok alanda ülkemiz artık kendi ürününü kendisi üretiyor. Bunun ilk meyvelerinden birisi TOGG oldu. İnşallah bundan sonra sizler yerli uçağımızı ve daha birçok ürünün üretimine sizler katkı vereceksiniz. Üreten bir ülke olmaya devam etmeliyiz. Tükettiğimiz her şeyi üretebilirsek kimseye muhtaç olmayız. Onun için bizler de Karatay Belediyesi olarak sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz için bizler de sizlere destek veriyoruz. İlçemizin tamamında ilkokula yeni başlayan tüm öğrencilerimize çanta ve kitap kırtasiye desteği veriyoruz. Yine TÜBİTAK ile işbirliği yaparak ilkokuldan liseye kadar tüm öğrencilerimiz için dergi desteğinde bulunuyoruz. Kısacası hayatınızın ve eğitiminizin her aşamasında yanınızdayız. Bu vesileyle etkinliğimize katkı sunan Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Konya Pazarcılar Odası’na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KONESOB Başkanı Karabacak: “Yerli Malı ve Yerli Üretime Dikkat Çekilen Etkinlik Dolayısıyla Teşekkür Ederim”

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak da, yerli malı ve yerli üretime dikkat çekilen etkinlik dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Konya Pazarcılar Odası Başkanı Murat Petek’e teşekkür etti. Karabacak, “Yerli Malı Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çok önemli bir haftadır. Bu hafta vesilesiyle, hem yerli malı kullanmanın hem de yerli üretimin faydalarını öğrencilerimize anlatıyoruz. Karatay Belediye Başkanımız Hasan Kılca’nın bu konuda gösterdiği duyarlılık ve hassasiyet takdire şayandır. Kendisine ve Konya Pazarcılar Odası Başkanımız Murat Petek’e bu güzel etkinlik için teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.