Akören'e güçlü isim: Ramazan Soycak

Akören'e güçlü isim: Ramazan Soycak
31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında partiler adaylarını açıklıyor. Bu kapsamda Yeniden Refah Partisi Akören ilçesinde Ramazan Soycak'ı açıkladı.

Yeniden Refah Partisi Konya'da belediye başkan adayları tek tek açıklanırken, Akören ilçesinde Ramazan Soycak ismi başkanlığa aday oldu. Akören'in tüm sorunlarını ve çözümlerini bildiğini belirten Başkan Adayı Soycak, Çiftçilerimiz nohut, fasulye ve mercimek ekimi yaptığından dolayı, eleme ve paketleme tesisleri kuracağız diyerek hem vatandaşa hem de ekonomiye katkı sağlamayı hedefliyor.

whatsapp-image-2024-02-06-at-13-00-54.jpeg

İŞTE RAMAZAN SOYCAK'IN AKÖREN PLANLARI

Biz Geldiğimizde;

 1. Çürümeye terk edilen Un Fabrikamızı faaliyete geçirip, Halkımızın hizmetine sunacağız.Yeni iş imkânı oluşturacağız.
 2. Belediye bünyesinde bulunan petrol istasyonun daha iyi hizmet vermesinisağlayacağız.
 3. Daha önceden kiraya verilen Briket üretim tesisini belediyemize tekrar kazandırıp, biriket, kilitli taş ve beton ürünleri çeşitliliğini artırıp, vatandaşlarımızın hizmetinesunacağız ve Yeni iş imkânı oluşturacağız.
 4. Bisküvi ve şekerleme üreticileri ile gerekli istişareler ve iş birlikleri kurularak ilçemizeyatırım yapmaları sağlanacak ve kadınlarımız için iş kapısı oluşturacağız.
 5. İlçemize uygun süt ve süt ürünleri üzerine üreticiler ile gerekli istişareler ve iş birliklerikurularak ilçemize yatırım yapmaları sağlanacak ve halkımız için iş kapısı oluşturacağız.
 6. İlçemizin diğer bir eksiği olan betonsantrali kurulumu ve işletimi ile alakalı projelerimizi devreye koyacağız.
 7. Ayakkabı fabrikası kurarak evlerde ayakkabı dikimini teşvik edeceğiz.Bu sayede ev hanımlarına istihdamsağlamış olacağız.
 8. İlçemizin sanayisektöründe de geri kalmışlığını biliyoruz. Merkez ve mahallelerimizin halkına hitap eden büyük sanayi dükkanları üreterek halkımızın hizmetine sunacağız.
 9. Mülkiyeti Belediyemize ait uygun tarlalara, Torku’nun yaptığı gibi seralar kurarak yine gençlerimizin çalışacağı işkapıları açacağız.
 10. Her gün mahallelerimizden otobüs seferi düzenleyerek ücretsiz taşıma yapacağız.
 11. Ailelerin kullanabilecekleri ‘’KafeAkören’’ kahvaltı ve sosyal faaliyetlerin yapılabileceğiyerleri de ilçemize kazandıracağız.
 12. Tüm hemşerilerimizin faydalanabileceği ‘’Herkes için spor’’ spor ve etkinlilerdüzenleyeceğimiz salonların kazandırmanın teminatını veriyoruz.
 13. Profesyonel süt sığırcılığı ve kreş usulüsüt sığırcılığı projesinin hayata geçirilmesiiçin Belediyemiz bünyesinde çalışmalaryapacağız. Yapılacak olan tesisi kompleksyatırım haline getireceğiz.
 14. Tekstil Fabrikamızı Yeniden İlçemize Kazandıracağız.
 15. Çiftçilerimiz nohut, fasulye ve mercimek ekimi yaptığından dolayı, eleme ve paketleme tesisleri kuracağız.
 16. Çok amaçlı helikopter pisti yapacağız.
 17. Küçük çaplı tüfek ve tabanca atölyesi kuracağız.
 18. Göletlerin su kaynaklarını çoğaltacağızve sondaj çalışmaları yapacağız.
 19. Gölet bölgelerinin ağaçlandırılması,piknik alanlarının kurulması ve balık restoran açarak hizmete sunacağız.
 20. Eksik olan Hayvan Pazarı’nı kuracağız.
 21. Gerekli makamlarla işbirliği içindeOrganize Sanayi Bölgesi ilan edip inşasınıtamamlayarak hemşerilerimizle, işadamlarının yatırım yapmasınısağlayacağız.
 22. Lavanta, Kekik ve Nane Bahçelerioluşturarak damıtma (distilasyon) tesisikuracağız ve pazarını oluşturacağız.

Kısacası 2024-2029 Yılları Artık Alışılagelen Bir Belediyecilik Anlayışından Çıkıp Atılım ve Yatırım Yapan Bir Belediyecilik Yılları Olacaktır.

whatsapp-image-2024-02-06-at-13-01-14.jpeg

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.