Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere Kimdir ? Muharrem Dere Kaç Yaşında ? Nereli

Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere Kimdir ? Muharrem Dere Kaç Yaşında ? Nereli
Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere, çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiği Akıncılar Kasabası’ndan, ticaret yaparak ve halkın sevgisini kazanarak Altınekin’in en önemli isimlerinden biri haline geldi. İşte Detaylar..

Altınekin Belediye Başkanı Muharrem Dere, hayatını ve siyasi kariyerini anlattı. Kendisi, çiftçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldiği Akıncılar Kasabası’ndan, ticaret yaparak ve halkın sevgisini kazanarak Altınekin’in en önemli isimlerinden biri haline geldi.

Çocukluk ve Gençlik Yılları

Muharrem Dere, 1961 yılında Altınekin İlçesine bağlı Akıncılar Kasabası’nda doğdu. İlköğretimini burada tamamladıktan sonra, ailesine yardımcı olmak için çiftçilik yapmaya başladı. Orta halli bir aileye mensup olan Muharrem Dere, iki kardeşten biriydi. Genç yaşta ailenin sorumluluklarını üstlenen Muharrem Dere, ticarete atılmaya karar verdi. Kurduğu aile şirketi ile kısa zamanda hem iş hayatında hem de zirai üretimde başarılı oldu. Muharrem Dere, 1978 yılında Nermin Hanım’la evlendi. Bu evlilikten dört kız ve bir oğlu oldu.

Siyasi Kariyeri

Muharrem Dere, 2009 yılında yaşadığı Akıncılar Kasabası’nın halkından gelen yoğun talep üzerine, tek aday olarak Adalet ve Kalkınma Partisinden, Mahalli İdareler Seçimlerine katıldı. Oyların tamamına yakınını alarak Belediye Başkanı oldu. Belediye Başkanı olarak, Akıncılar Kasabası’na birçok hizmet getirdi. Bu hizmetler, hem kasaba halkı hem de ilçe halkı tarafından büyük takdir topladı.

Muharrem Dere, 2019 yılında ise, 6360 Sayılı Kanun gereği, Akıncılar Belediyesinin Altınekin İlçe Belediyesi ile birleşmesinden dolayı, Altınekin Belediye Başkanlığına aday oldu. Adalet ve Kalkınma Partisinden, ilçe halkının büyük bir desteğini alarak, Altınekin Belediye Başkanı olarak seçildi. Şirket yönetimini oğlu Ali Dere’ye bırakan Muharrem Dere, halen Altınekin Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Muharrem Dere kimdir?

Muharrem Dere, Altınekin Belediye Başkanıdır. 1961 yılında Altınekin İlçesine bağlı Akıncılar Kasabası’nda doğmuştur. Ticaret ve çiftçilik yapmıştır. 2009 yılında Akıncılar Belediye Başkanı, 2019 yılında ise Altınekin Belediye Başkanı olmuştur.

Muharrem Dere’nin eşi ve çocukları kimdir?

Muharrem Dere, 1978 yılında Nermin Hanım’la evlenmiştir. Bu evlilikten dört kız ve bir oğlu olmuştur. Oğlu Ali Dere, babasının kurduğu aile şirketinin yönetimini devralmıştır.

Muharrem Dere hangi partiden seçilmiştir?

Muharrem Dere, hem Akıncılar Belediye Başkanlığı hem de Altınekin Belediye Başkanlığı için Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olmuştur. Her iki seçimde de büyük bir oy oranıyla kazanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.