Başkan Altay: Ereğli'yi Değiştiriyoruz - Yatırımlar İlçenin Çehresini Dönüştürüyor

Başkan Altay: Ereğli'yi Değiştiriyoruz - Yatırımlar İlçenin Çehresini Dönüştürüyor
Başkan Altay, Konya'nın merkez dışındaki en büyük ilçesi olan Ereğli'de devam eden Tarihi Kent Meydanı projesinin son durumunu değerlendirdi. Yatırımlarının ilçenin dönüşümüne büyük katkı sağladığını vurgulayan Altay, Ereğli'nin adeta çehresini değiştirdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Tarihi Ereğli Kent Meydanı'nda devam eden 100 dükkânın cephe sağlıklaştırma çalışmalarını bizzat inceledi. Ereğli ve Karapınar'da gerçekleştirdiği ziyaretlerle halkla buluşan Başkan Altay, yaptıkları yatırımların Ereğli'nin çehresini tamamen değiştirdiğini belirtti.

Ereğli'de Devam Eden Proje: Tarihi Kent Meydanı'nda Sağlıklaştırma Çalışmaları

Ereğli ziyareti sırasında, Ereğli Belediyesi tarafından yürütülen Tarihi Kent Meydanı'nda gerçekleşen 100 dükkânın cephe sağlıklaştırma projesinde gelinen son durumu değerlendiren Başkan Altay, ilçenin son yıllarda gösterdiği büyük değişime dikkat çekti. "Tarihi Kent Meydanı'ndaki iş yerlerinin ihyası, ilçenin genel dönüşüm sürecinin kilit bir parçası. Yaptığımız yatırımlarla Ereğli'nin adeta çehresini değiştiriyoruz. Nisan ayında başlattığımız dönüşüm projesi yaklaşık olarak sona eriyor. Bu projenin ilçemize katacağı değer, özellikle esnafımız için hayırlı olsun," dedi.

Değişen Ereğli: Yatırımların İlçeye Katkısı

Başkan Altay, Ereğli'nin dışında kalan bölgelerin önemli bir dönüşüm geçirdiğini ve Tarihi Kent Meydanı'ndaki çalışmaların bunun önemli bir parçası olduğunu ifade etti. Ereğli'de gerçekleştirdikleri yatırımların ilçeye kattığı değeri vurgulayan Altay, sözlerine şöyle devam etti: "Dün hep beraber Sayın Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Start verildiği tarihten itibaren kapı kapı dolaşarak davamızı anlatmaya ve Konya'da en yüksek oyu almaya gayret edeceğiz."

Ereğli ziyaretinin ardından AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Başkan Altay, göreve yeni başlayan AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Erol'a hayırlı olsun temennisinde bulundu. Önümüzdeki Mart ayında yapılacak seçimlerle ilgili konuşan Altay, "Hedefimiz tüm ilçeleri kazanabilmek. Ereğli'de en iyi sonucu almak istiyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.