AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Kimdir?

AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Kimdir?
AK Parti, 2024 yerel seçimleri için Artvin Belediye Başkan adayını duyurdu. Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe, Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyünde doğdu. AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe Kimdir?

AK Parti, 2024 yerel seçimleri için Artvin Belediye Başkan adayını belirledi. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Artvin Belediye Başkan adayının Mehmet Kocatepe olduğunu açıkladı. Mehmet Kocatepe, Artvinlilerin sevilen ve saygı duyulan bir ismi. Peki, Mehmet Kocatepe kimdir? Mehmet Kocatepe kaç yaşında ve nereli? İşte Mehmet Kocatepe'nin hayat hikayesi.

Mehmet Kocatepe'nin Eğitim Hayatı

Mehmet Kocatepe, 1 Ocak 1966 yılında Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Orta öğrenimini Bursa Süleyman Çelebi Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde bitirdi. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı.

Mehmet Kocatepe'nin Meslek Hayatı

Mehmet Kocatepe, esnaf bir ailenin çocuğu olarak, gıda ve tekstil üzerine on yıl ticaretle uğraştı. 1992'de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM'de çalıştı. 2003-2009 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yaptı. Kocatepe, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2014 yılında emekli oldu. 2019 yılında AK Parti Artvin İl Başkanı seçildi. 2024 yerel seçimleri için AK Parti Artvin Belediye Başkan adayı oldu.

Mehmet Kocatepe'nin Kişisel Hayatı

Mehmet Kocatepe, evli ve 3 çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Spor yapmayı, kitap okumayı, doğa yürüyüşlerini ve balık tutmayı sevmektedir. Artvin'in kültürüne, tarihine ve doğasına büyük bir ilgi duymaktadır. Artvin'i daha yaşanabilir, daha gelişmiş ve daha mutlu bir şehir yapmak için çalışmaktadır.

- AK Parti Artvin Belediye Başkan adayı kim oldu?
- AK Parti Artvin Belediye Başkan adayı Mehmet Kocatepe oldu.
- Mehmet Kocatepe kimdir?
- Mehmet Kocatepe, Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyünde doğan, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu, eski öğretmen, eski TBMM çalışanı, eski Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı, AK Parti Artvin İl Başkanı ve AK Parti Artvin Belediye Başkan adayıdır.
- Mehmet Kocatepe kaç yaşında ve nereli?
- Mehmet Kocatepe, 1 Ocak 1966 doğumlu olup, 58 yaşındadır. Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyü nüfusuna kayıtlıdır.
- Mehmet Kocatepe evli mi? Çocuğu var mı?
- Mehmet Kocatepe, evli ve 3 çocuk babasıdır.
- Mehmet Kocatepe hangi dilleri biliyor?
- Mehmet Kocatepe, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.