AK Parti’nin Eskişehir Belediye Başkan Adayı İdris Nebi Hatipoğlu Kimdir?

AK Parti’nin Eskişehir Belediye Başkan Adayı İdris Nebi Hatipoğlu Kimdir?
AK Parti, 2024 yerel seçimleri için Eskişehir Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti’nin adayı, 28. dönem TBMM AK Parti Eskişehir milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu oldu. İdris Nebi Hatipoğlu Kimdir?

AK Parti, 2024 yerel seçimleri için Eskişehir Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti’nin adayı, 28. dönem TBMM AK Parti Eskişehir milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu oldu. Hatipoğlu, iş dünyası, medya ve spor sektörlerinde başarılar elde etmiş bir isim. Peki, İdris Nebi Hatipoğlu kimdir? İşte, Hatipoğlu’nun hayatı ve siyasi kariyeri hakkında bilgiler.

İdris Nebi Hatipoğlu’nun hayatı

İdris Nebi Hatipoğlu, 17 Şubat 1974 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Ailesi, 1951 yılında Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etti. Hatipoğlu, Eskişehir’de ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne girdi. 2005 yılında üniversiteden mezun oldu.

Hatipoğlu, cam ve plastik yapı elemanları üreten aile şirketinde 1995 yılından beri yönetici olarak çalışıyor. Şirketin adı Europen ve 2022 yılında halka arz edilerek Eskişehir’de borsaya giren ilk firma oldu. Hatipoğlu, aynı zamanda 2021 yılında Eskişehir’de yayınlanan Milli İrade gazetesinin sahibi. Gazete, Eskişehir’in en çok okunan yerel gazetelerinden biri.

Hatipoğlu, spor sektöründe de faaliyet gösterdi. 2006-2007 sezonunda Eskişehirspor Kulübü’nün başkanlığını yaptı. Bu dönemde, Eskişehir milletvekili Kemal Unakıtan’ın desteğiyle Eskişehirspor’a kaynak sağlandı ve takım Süper Lig’e çıktı.

İdris Nebi Hatipoğlu’nun siyasi kariyeri

İdris Nebi Hatipoğlu, siyasete 2023 yılında girdi. O yıl yapılan genel seçimlerde İYİ Parti’nin 1. sırada Eskişehir milletvekili adayı oldu. Seçim sonucunda, 28. dönem TBMM’ye İYİ Parti’den Eskişehir milletvekili olarak giren Hatipoğlu, Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda görev yaptı.

Hatipoğlu, İYİ Parti’de kaldığı süre boyunca parti içinde bazı sorunlar yaşadı. Partinin kurucularından olan Hatipoğlu, parti yönetimine eleştirilerde bulundu. Partinin genel başkanı Meral Akşener ile de görüş ayrılıkları yaşadı. Hatipoğlu, 2 Kasım 2023 tarihinde İYİ Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

Hatipoğlu, istifasından beş gün sonra, 7 Kasım 2023 tarihinde AK Parti’ye katıldı. AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatipoğlu’nu partiye davet etti. Hatipoğlu, AK Parti’ye katıldıktan sonra, partinin Eskişehir teşkilatında aktif bir rol oynadı. AK Parti, 2024 yerel seçimleri için Eskişehir Belediye Başkan adayını belirlemek için yaptığı anketlerde Hatipoğlu’nun ismi öne çıktı. AK Parti, 5 Ocak 2024 tarihinde yaptığı basın toplantısında, Eskişehir Belediye Başkan adayının İdris Nebi Hatipoğlu olduğunu duyurdu.

Hatipoğlu, AK Parti’nin Eskişehir Belediye Başkan adayı olarak seçim çalışmalarına başladı. Hatipoğlu, Eskişehir’in sorunlarını çözmek ve kalkınmasını sağlamak için projelerini halka anlattı. Hatipoğlu, Eskişehir’in hem iş dünyası hem de spor sektörü ile yakından ilgilendiğini ve bu alanlarda yatırımlar yapacağını söyledi. Hatipoğlu, ayrıca Eskişehir’in kültürel ve tarihi değerlerine de sahip çıkacağını ve turizmi geliştireceğini belirtti.

Hatipoğlu, seçim kampanyasında AK Parti’nin diğer adaylarıyla da birlikte hareket etti. Hatipoğlu, AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nabi Avcı ile birlikte Eskişehir’in ilçelerini ziyaret etti. Hatipoğlu, AK Parti’nin Eskişehir’de güçlü bir teşkilat olduğunu ve halkın desteğini aldığını ifade etti.

Hatipoğlu, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, Eskişehir Belediye Başkanlığı için halkın oylarını bekliyor.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.