Çanakkale’nin AK Partili Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu Kimdir ?

Çanakkale’nin AK Partili Belediye Başkan Adayı Jülide İskenderoğlu Kimdir ?
Çanakkale’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin belediye başkan adayı olan Jülide İskenderoğlu Kimdir ? Kaç Yaşında ? İşte Detaylar...

Çanakkale’de 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin belediye başkan adayı olan Jülide İskenderoğlu, siyasete ve topluma hizmet etmeye adanmış bir isim. Eğitiminden siyasi kariyerine, aile hayatından sosyal sorumluluk projelerine kadar pek çok alanda başarı gösteren İskenderoğlu, Çanakkale’ye yeni bir vizyon getirmeyi hedefliyor.

Jülide İskenderoğlu kimdir?

Jülide İskenderoğlu, 1976 yılında Çanakkale’de doğdu. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Siyasî hayatına Adalet ve Kalkınma Partisi’nde başladı. 2003 yılında Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev aldı ve daha sonra sırasıyla; AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Yerel Yönetimler Başkanı, AK Parti Çanakkale İl Yönetim Kurulu Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı, AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, AK Parti Kadın Kolları Ege Bölgesi Koordinatörü, AK Parti MKYK Üyesi, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı, Tanıtım ve Medya Başkanı, Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı ve İl Teşkilat Koordinatörü olarak görev yaptı.

24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçildi. TBMM’de Çevre Komisyonu Üyesi olarak çalıştı. Ayrıca Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi, Türkiye-İspanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı, Türkiye-İtalya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı ve Türkiye-İngiltere Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyesi olarak görev yaptı.

Jülide İskenderoğlu, evli ve 1 çocuk annesidir.

Jülide İskenderoğlu’nun vizyonu nedir?

Jülide İskenderoğlu, Çanakkale’nin AK Partili belediye başkan adayı olarak, şehrin sorunlarına çözüm üretmek, potansiyelini ortaya çıkarmak ve yaşam kalitesini artırmak için çalışacağını söylüyor. İskenderoğlu’nun vizyonu, Çanakkale’yi kültür, turizm, sanayi, tarım, eğitim, sağlık, spor, gençlik ve kadın alanlarında öncü bir şehir haline getirmek.

İskenderoğlu, Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini koruyarak, modern ve çağdaş bir şehir inşa etmeyi amaçlıyor. Şehrin ulaşım, altyapı, çevre, sosyal ve kültürel hizmetlerini geliştirmek için projeler hazırlayan İskenderoğlu, Çanakkale’nin hem yerli hem yabancı turistler için cazibe merkezi olmasını sağlamak istiyor.

İskenderoğlu, Çanakkale’nin sanayi ve tarım potansiyelini değerlendirerek, istihdam ve kalkınma fırsatları yaratmayı hedefliyor. Şehrin eğitim ve sağlık olanaklarını iyileştirmek, spor ve gençlik faaliyetlerine destek vermek, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılımını artırmak için çalışacak olan İskenderoğlu, Çanakkale’nin her kesimine dokunacak bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğini vurguluyor.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.