CANLI | Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart’ta Yarışacak Adayları açıklıyor

CANLI | Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart’ta Yarışacak Adayları açıklıyor
Canlı | Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti’nin 12 büyükşehir ve 16 il belediye başkan adaylarını İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda açıklıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti’nin 12 büyükşehir ve 16 il belediye başkan adaylarını İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda açıklıyor. Erdoğan, adaylara ve partililere hitaben yaptığı konuşmada, belediyecilikteki tecrübelerini, Filistin meselesini, İstanbul’un önemini ve Türkiye’nin geleceğini anlattı.

Erdoğan: “Bizim Belediyecilikteki Müktesebatımız Yeni Değil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin belediyecilik anlayışının 1994 yılından bu yana devam ettiğini belirterek, “Milletimize rüştümüzü önce yerel yönetimde ispat ettik. Tüm engellemelere rağmen belediyecilikte destan yazdık. 94 ruhu denilen anlayış ile yeni çığır açtık. Bir referans haline geldik. Başarılarla ülke yönetimine talip olduk.” dedi.

Erdoğan, belediye başkan adaylarını kapsamlı istişareler sonucunda belirlediklerini ve partileri için en hayırlısını istediklerini ifade etti. Erdoğan, “Her husus gibi bu konuda da eksiğimiz fazlamız olabilir ama partimiz için en hayırlısını istediğimizden kimse şüphe etmesin.” diye konuştu.

adres-bildirimi-ic-1200x675.jpg

Erdoğan: “İsrail Vahşetine Maruz Kalan Gazzeli Şehitlerimizden Dolayı Hüzünlüyüz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının başında Balıkesir İlk Gençlik Kolları Başkanı Murat Uysal ile ebediyete uğurladığı arkadaşlarını rahmetle andı. Erdoğan, “Rabbim milletin saadeti için çalışanlardan razı olsun. Vatanımızın bekası, milletimizin istiklali için can veren şehitlerimize Allah’tan marifet diliyorum. Asrın felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımızı buradan rahmetle anıyorum.” dedi.

Erdoğan, 7 Ekim’den bu yana İsrail vahşetine maruz kalan Gazzeli şehitlerden dolayı hüzünlü olduklarını söyledi. Erdoğan, “Kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Vatanlarını savunan Filistinlilere buradan selamlarımızı iletiyoruz. Vicdan sahibi ülkelerle beraber hesap sorulması için gereken çabayı göstereceğiz. İçimizdeki İsrail muhibleri rahatsız olsa da mağdurlara sırtımızı dönmeyeceğiz. Bosna’daki kardeşlerimizin yanında nasıl yer aldıysak bugün de Suriye’de Kudüs’te ne işiniz var diyenlere aldırmadan Filistinli kardeşlerimizin yanında duracağız.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, Galata Köprüsü’nde Gazzelilerin sesi olan 250 bin kişiye teşekkür etti. Erdoğan, “Rabbim adaleti savunan herkesten razı olsun.” dedi.

Erdoğan: “Yeniden İstanbul, Yeniden AK Parti”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un Türkiye’nin en önemli şehri olduğunu vurgulayarak, “Ey İstanbul, çöp çukur çamur diye tanımlanmıyor muydu. Bunlardan İstanbul’umuzu nasıl temizlediysek şimdi de tüm Türkiye’de bu temizlik için yola çıktık. Karşımda şu an bir slogan var; Yeniden İstanbul, Yeniden AK Parti… Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde partisini temsil edecek adaylara başarılar diledi. Erdoğan, “AK Parti, ülkemizde istişare kültürünün en geniş uygulandığı tek siyasi teşekküldür. Adaylarımızı kapsamlı istişareler ile belirledik. Her husus gibi bu konuda da eksiğimiz fazlamız olabilir ama partimiz için en hayırlısını istediğimizden kimse şüphe etmesin.” dedi.

Erdoğan, toplantıda 12 büyükşehir ve 16 il belediye başkan adaylarının isimlerini tek tek açıklayacak. Kalan başkan adaylarının ise 15 Ocak’tan sonra belli olacağını duyurdu.

Kaynak:Konya Manşet

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.