Meclis Başkanlık Kürsüsü İşgal Edildi, Kitapçık Fırlatıldı!

Meclis Başkanlık Kürsüsü İşgal Edildi, Kitapçık Fırlatıldı!
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulu’nda Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ’a kitapçık atanları kınadı. Tunç, bu hareketin milli iradeye saygısızlık olduğunu söyledi

ADALET Bakanı Yılmaz Tunç, TBMM Genel Kurulu'nu yöneten Başkanlık Divanına saygı göstermenin herkesin görevi olduğunu belirterek, "Meclis Başkanlık Kürsüsünün işgal edilmesi ve Meclis Başkanvekilimize kitapçık atılması, milli iradeye büyük bir saygısızlıktır" dedi.

Adalet Bakanı Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yargıtay 3. Ceza Dairesince verilen kesin hükmün Anayasanın 84. ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğünün 136. Maddeleri uyarınca, TBMM Genel Kurulu'nda okunması sırasında Meclisi yöneten Meclis Başkanvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ'a yönelik çirkin hareket asla kabul edilemez. TBMM Başkanlık Kürsüsü aziz milletimizin kürsüsüdür. Her ne gerekçeyle olursa olsun millet adına hareket eden TBMM'nin çalışması engellenemez. TBMM Genel Kurulu'nu yöneten Başkanlık Divanına saygı göstermek herkesin görevidir. Meclis Başkanlık Kürsüsünün işgal edilmesi ve Meclis Başkanvekilimize kitapçık atılması, milli iradeye büyük bir saygısızlıktır" dedi.

Meclis Başkanlık Kürsüsü İşgal Edildi, Kitapçık Fırlatıldı!

Kaynak:DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.