Konya’da 10 Ülkeden Judo Sporcuları Buluştu

Konya’da 10 Ülkeden Judo Sporcuları Buluştu
Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Uluslararası Judo Çalışma Kampı’na ev sahipliği yapıyor.

Judo, hem fiziksel hem de zihinsel gelişim için önemli bir spor dalı. Judo sporcuları, hem kendilerini hem de rakiplerini tanıyarak, saygı, disiplin ve fair play ruhunu geliştiriyorlar. Judo, aynı zamanda uluslararası bir spor dalı. Dünyanın dört bir yanından judocular, farklı kültürleri tanımak ve tecrübe paylaşmak için bir araya geliyorlar. Bu bağlamda, Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Uluslararası Judo Çalışma Kampı’na ev sahipliği yapıyor. Kamp, 10 farklı ülkeden yaklaşık 350 milli judocuyu Konya’da buluşturuyor. Kamp, judocuların hem antrenman hem de sosyalleşme imkanı sunuyor. Kamp, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz ve Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Sinem Oruç’un da katılımıyla gerçekleşiyor.

lsydvowymutoejorzq6vvz9rhhkzlidljrf3gyuu.jpg

Konya, Judo’ya Büyük Hizmetler Etti

Kampın açılışında konuşan Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Konya’nın judo sporuna büyük hizmetler ettiğini ve büyük sporcular yetiştirdiğini söyledi. Huysuz, “Konya’mız Türk judosuna büyük hizmetler etti, büyük sporcular kazandırdı. Portekiz’de düzenlenen Ümitler Avrupa Judo Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcu Sinem Oruç kızımız Konya Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün ve bu ilin sporcusu. Diğer ülkelerden gelen katılımcılar, Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Uluslararası Judo Çalışma Kampı’nda 5 gün beraber kamp yapacak. Bu da hem Türk judosuna hem de Avrupa ülkelerine büyük katkı sağlayacak. Bu kapsamda bu etkinlikte emeği geçen antrenörlerimize, idarecilerimize, yöneticilerimize ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten ülkemiz adına çok güzel bir organizasyon” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Spora Büyük Destek Veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, kampın her aşamasında ilgilendiğini belirten Huysuz, “Konya Büyükşehir Belediyemiz özellikle bu organizasyonun her aşamasında var. Hem altyapıdan yetiştirdiği sporcular anlamında hem tesis anlamında, diğer konularda Konya Büyükşehir Belediyemiz gerçekten bize büyük bir yol açtı. Biz de onu federasyon olarak destekliyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi zaten Türk sporuna güzel sporcular yetiştirdi. Sadece judo olarak değil, tekvando, güreş ve diğer branşlarda da bunu sağladı. Spora da gerçekten büyük yatırımlar yapıyor. Bunun da karşılığında karşılıklı olarak güzel işler yaptığımızı düşünüyorum. Gördüğünüz bu atmosfer de Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın, yöneticilerin, antrenörlerin, il temsilcilerinin, bu ilin emeğidir” diye konuştu.

Judocular, Hem Çalışıyor Hem Eğleniyor

Kampın antrenörlerinden Şeyda Aydoğan da, kampın verimli ve sorunsuz ilerlediğini ifade etti. Aydoğan, “Önümüzdeki Ümitler Türkiye Şampiyonası, Gençler Türkiye Şampiyonası ve akabinde Milli Takım’a katılan sporcularımızın da mücadele edeceği Avrupa ve Dünya Şampiyonları hazırlıkları için bu kampı yapıyoruz. 15 şehrimizden de Milli Takım düzeyindeki tüm sporcularımız burada, onları da davet etmiştik. Türk Milli Takımı adına ve Konya’daki Milli Takım adına yarışmış sporcularımızın hepsi burada. Güzel bir ortak çalışma kampı olacağını düşünüyoruz. Farklı ülkelerden gelen sporcu kardeşlerimizle hem sosyalleşme hem de onların çalışma düzenini öğrenmek adına güzel bir kamp oluyor” dedi.

Kampın başarılı sporcularından Sinem Oruç ise, kampın kendisi için çok faydalı olduğunu söyledi. Oruç, “Kamp, hem antrenman hem de arkadaşlık açısından çok güzel geçiyor. Burada farklı ülkelerden gelen sporcularla tanışıyoruz, onlarla çalışıyoruz, onlardan bir şeyler öğreniyoruz. Bu da bize hem tecrübe hem de motivasyon kazandırıyor. Benim hayalim olimpiyat madalyası almak. Bunun için çok çalışıyorum. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ve antrenörlerime çok teşekkür ediyorum. Bana her zaman destek oldular, bana güvendiler. Onları mahcup etmemek için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.