Aile destek ödemeleri uzatılacak mı?

Aile destek ödemeleri uzatılacak mı?
Aile destek ödemeleri alan birçok vatandaşın aklında şuan tek bir soru işareti var. Yardım ödemeleri uzatılacak mı? Aile destek ödemeleri ne zaman bitiyor? Destek ödemeleri yeniden başlatılır mı? soruları birçok destekten yararlanan vatandaşların merak ettiği bir konu. Peki detaylar neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan Aile Destek Programı, 12 aylık ödeme süreci sonunda Haziran 2024'te sona erecek ve son ödeme Temmuz ayında yapılacak.

Destek ödemesi alan vatandaşlar şimdilerde yardım ödemelerinin uzatılıp uzatılmayacağını merak ediyorlar. Merak eden vatandaşlar Aile destek ödemelerinin uzatılmasını istiyor.

Aile destek ödemeleri uzatılacak mı?

Programın uzatılmasına dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ödemeler, gelir durumuna göre 850-1.250 TL arasında değişirken, çocuk sayısına göre ek olarak 350-650 TL arasında değişen tutarlar da ödeniyor. Aile destek ödemeleri ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda bu başlık altından sizlerle paylaşacağız. Aile destek ödeme sorgulaması yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ SORGULAMA