Aylık 17 bin TL taksitle 2 milyon TL konut kredisi nasıl çekilir?

Aylık 17 bin TL taksitle 2 milyon TL konut kredisi nasıl çekilir?
Faizlerin artmasıyla birçok banka kredi seçeneklerini yeniden değerlendirmeye başladı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ise düşük faiz konut kredisi veren bankalara yöneliyor. Ziraat bankası şu günlerde 17 bin TL aylık taksitle 2 milyon TL konut kredisi vereceğini açıkladı. Peki diğer detaylar neler?

Ayda 17 bin TL ödeyerek 2 milyon TL konut kredisi çekin

Ziraat Bankası, Merkez Bankası'nın faiz artırım kararları sonrası konut kredisi faiz oranlarının yükselmesi ve konut fiyatlarının 2 milyon TL'yi aşması nedeniyle, ev almayı planlayan birçok kişiyi zor durumda bırakmıştır.

Özellikle yüksek konut fiyatları ve artan kredi maliyetleri, vatandaşların ev sahibi olma hayallerini ertelemelerine veya vazgeçmelerine neden olmuştur.

Bu durumda devreye giren Ziraat Bankası, birden fazla kişinin ortak olarak kullanabileceği ve aylık taksitleri 86.358,71 TL'den 17.271,74 TL'ye düşüren Ortak Konut Kredisi kampanyasını başlatmıştır.

Bu kredi paketi, kredi yükünü hafifletmek ve ev sahibi olma şansını artırmak için tasarlanmıştır, ayrıca 120 ay vade imkanı sunmaktadır.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.