Bakanlık 70 Puan Sınırı İle Personel Alımı Yapacak

Bakanlık 70 Puan Sınırı İle Personel Alımı Yapacak
Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde çalıştırmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

Başvuru Koşulları: Adaylar, dört yıllık üniversite eğitimini tamamlamış olmalıdır. Yabancı üniversite diplomaları da Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmış olmalı ve 2022 KPSS (Kamu Personel Seçme Sınavı) KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Süreci: Başvurular 24-28 Haziran tarihleri arasında e-Devlet üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuruların şahsen veya posta yoluyla yapılması mümkün değildir. Başvurunun tamamlanmasının ardından, e-Devlet’in “Başvurularım” bölümünden kontrol edilmelidir.

Genel Şartlar: Başvuru yapacak adayların Türk vatandaşı olmaları ve belirli suçlardan hüküm giymemiş olmaları gerekmektedir. Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış veya muaf olmaları gerekmektedir. Ayrıca, 28 Haziran 2024 tarihi itibarıyla 18-35 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin güvenlik soruşturması ve sağlık raporu ile uygunluk belgelendirmesi yapmaları gerekmektedir.

Sınav ve Mülakat Bilgileri: Sözlü sınav ve mülakat için belirlenen kadro sayısının beş katı kadar aday davet edilecektir. Sınav konuları arasında mesleki bilgi, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, genel kültür bulunmaktadır. Mülakat konuları ise davranış, fiziki durum, konuyu kavrama ve ifade yeteneği üzerine olacaktır. Her iki sınavdan da en az 70 puan alınması gerekmektedir.