Bayram İkramiyeleri O Tarihte Hesaplara Yatacak

Bayram İkramiyeleri O Tarihte Hesaplara Yatacak
Kurban bayramının yaklaşması ile birlikte herkesin merak ettiği bayram ikramiyelerini bu yazımızın devamında ele aldık.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen kabine toplantısının ardından emeklilerin bayram ikramiyeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, 16 Haziran'da başlayacak Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin ikramiye ödemelerinin tamamlanacağını belirterek, 3 bin TL'lik ödemelerin 10-14 Haziran tarihlerinde hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Ödemelerde öncelikle SSK emeklilerine yönelik olarak bir düzenleme yapıldığını ifade eden Erdoğan, devamında Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensuplarına haklarının teslim edileceğini belirtti. Bu yıl ilk kez Emekli Sandığı mensuplarına 10 Haziran'da ikramiye ödemelerinin yapılacağını aktardı.

Bağ-Kur mensubu emeklilerin ödemelerinin ise 11 Haziran tarihinde tamamlanacağını söyleyen Erdoğan, SSK emeklilerinin ise ikramiyelerini 12-13-14 Haziran tarihlerinde aşamalı olarak alacaklarını ifade etti.

Yoğunluk yaşanmaması için SSK emeklilerinin ödemelerinin TC kimlik numaralarına göre 3 farklı güne ayrılacağını belirten Erdoğan, net ödeme günlere ilişkin açıklamanın ilerleyen günlerde yapılmasını beklediklerini dile getirdi.

Etiketler :