EKPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? ÖSYM Sonuç Tarihini 13 Mayıs Olarak Mı Değiştirdi? Sonuçlar Nereden Öğrenilecek?

EKPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? ÖSYM Sonuç Tarihini 13 Mayıs Olarak Mı Değiştirdi? Sonuçlar Nereden Öğrenilecek?
EKPSS sınav sonuçları açıklandı mı? 28 Nisan 2024 Pazar günü, binlerce engelli adayın katılımı ile düzenlenen ve normal şartlarda iki yılda bir uygulanan EKPSS sınav sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyordu. ÖSYM, sonuçların Mayıs ayında açıklanacağını ifade etmişti. Peki o gün bugün mü? Sonuçların açıklanacağı tarih erkene mi çekildi? Sınav sonuçları nereden öğrenilecek? Kaç yıl geçerli olacak? Posta ile adreslere gönderilecek mi?

EKPSS sınav sonuçları açıklandı mı? 28 Nisan 2024 Pazar günü ÖSYM tarafından düzenlenen ve 72.067 ortaöğretim, 20.000 ön lisans ve 22.095 lisans mezunu engelli adayın katılım sağladığı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrasında, gözler ÖSYM tarafından belirlenen sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi.

EKPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

EKPSS sınav sonuçları açıklandı mı? 28 Nisan 2024 Pazar günü uygulanan EKPSS sınavına katılım sağlayan binlerce aday, şimdi sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. 6 - 21 Mayıs 2024 tarihleri arasında kura çekimi için başvuruda bulunacak olan adaylar, 23 Mayıs 2024 Perşembe günü ise https://sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav sonuçlarına erişim sağlayabilecekler.

İki yıllık aralıklarla düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları, sınavın yapıldığı tarih itibari ile dört yıl geçerli olacak. Bu aşamada, 23 Mayıs 2024 Perşembe günü açıklanacak olan EKPSS sonuçlarının 28 Nisan 2028'e kadar geçerli olacağını söyleyebiliriz. Ancak bu süre zarfında herhangi bir EKPSS yapılamaması halinde, sonuçların geçerlilik tarihi uzatılacaktır.

Sonuçlar, 23 Mayıs 2024 Perşembe günü, ÖSYM tarafından belirlenen saatte, ÖSYM sonuç sayfası üzerinden erişime açılacak olup, adayların adreslerine posta yolu ile gönderimi sağlanmayacaktır. ÖSYM sonuç sayfasına, sınava katılım sağlayan adayın T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile giriş yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.