Emekliye 3 bin TL bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?

Emekliye 3 bin TL bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?
Haziran ayı emekli maaşları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri ödeme tarihleri araştırılıyor. Emekliler, maaşlarına ek olarak 3.000 lira bayram ikramiyesi alacak. Ödemeler tahsis numarasına göre hesaplara aktarılacak. SSK emeklilerine her ayın 17-26’sı arasında, Bağ-Kur’lulara ise 25-28’inde ödeme yapılıyor. Bayram ikramiyesi ödeme programı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından duyuruluyor. Emekli maaşları ve ikramiyeler bayramdan önce yatacak.

Emekli ikramiyeleri için başvuru gerekmiyor. Emekliler, şampiyon sporcular, köy korucuları, şehit yakınları, gaziler, dul ve yetimler faydalanacak. Kurban Bayramı ikramiyesi 3.000 lira olacak ve maaş hesaplarına yatırılacak.

Emekliye 3 bin TL bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?

Ödeme programı henüz duyurulmadı. Geçen Ramazan Bayramı’nda ikramiyeler bir hafta önceden yatırıldı. Bu yıl 10 Haziran’da ödenmesi bekleniyor. Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri tahsis numarasına göre yatırılacak. Kurban Bayramı 1. günü 16 Haziran ödemeler bayramdan önce yapılabilir.

Maaş ödemeleri normalde 4A SSK için 17-26 tarihinde Bağ-Kur için 25-28 tarihler arası yapılır. Dul, yetim, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, terör mağdurları ve güvenlik korucuları da ikramiyelerden yararlanacak. Kurban Bayramı 2024 tarihleri; 1. gün 16 Haziran, 2. gün 17 Haziran, 3. gün 18 Haziran, 4. gün 19 Haziran.