Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 523 öğrenci alımı yapılacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine 523 öğrenci alımı yapılacak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 283 erkek ve 40 kadın öğrenci, Güvenlik Bilimleri Fakültesine ise 200 erkek öğrenci alınacak.

Jandarma Genel Komutanlığı, muvazzaf subay ve astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni bir öğrenci temin programı başlatıyor. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, toplamda 523 öğrenci alacak; bunların 483'ü erkek, 40'ı ise kadın adaylardan oluşacak.

Başvuru süreciyle ilgili detaylar, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın https://kamuilan.sbb.gov.tr adreslerinde yer alan "2024 Yılı JSGA Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu Başvuru Kılavuzu" belgesinde yer alıyor.

Adaylar, başvurularını 5-25 Temmuz tarihleri arasında https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet sitesi üzerinden e-Devlet kapısı kullanarak JSGA Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) aracılığıyla yapabilecekler. Posta veya şahsen yapılan başvurular geçerli olmayacak.

Başvurusu kabul edilen ve seçme sınavlarına katılma hakkı elde eden adaylar, sınav detayları, merkezi, tarihi ve diğer önemli duyuruları PTS üzerinden takip edebilecekler.