Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Alımı Bombası! 122 Pozisyon Açıkladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Memur Alımı Bombası! 122 Pozisyon Açıkladı!
Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Vakıflar Genel Müdürlüğü, farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere 122 memur alımı yapacağını duyurdu. İşte alım ilanının detayları ve başvuru şartları!

Başvuru şartları ve detaylar açıklandı!

Kamu kurumları ihtiyaçları doğrultusunda memur alımlarına devam ediyor. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki Vakıflar Genel Müdürlüğü, çeşitli şehirlerde görevlendirilmek üzere 122 memur alımı gerçekleştirecek.

Kimler başvurabilir? İşte şartlar

Devlet Memurları Kanunu: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

Güvenlik Soruşturması: Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Genel ve Özel Nitelikler: Başvurunun son günü itibarıyla aranan genel ve özel nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

KPSS Şartı: ÖSYM tarafından yapılan 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve özel şartlarda belirtilen puan türlerinden asgari puanı almış olmak.

Yaş Şartı: Son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olmak. (09.06.1989 ve sonrası doğumlu olanlar.)

Sağlık Şartı: Görevini yapmaya engel vücut ve akıl sağlığı ile engeli bulunmamak. Atanmaya hak kazanan adaylardan tam teşekküllü devlet hastanesinden sağlık kurulu raporu istenilecektir.

Etiketler :