Öğretmenlerin atama tarihi ile ilgili önemli gelişme

Öğretmenlerin atama tarihi ile ilgili önemli gelişme
Atama bekleyen öğretmenlerin gözü, kulağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan açıklamada. Öğretmen atamaları için Milli Eğitim Bakanlığı ihtiyaç dahilinde öğretmen kadrolarını araştırmıştır. Söz konusu araştırma açısından kadrolar belirlenmiştir. Peki öğretmen atamaları kapsamında kaç bin kişi atanacak?

2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren göreve başlayacak olan öğretmenlerin atama işlemleri ile ilgili duyurular son zamanlarda büyük merak uyandırmaktadır.
Özellikle atama bekleyen öğretmenler kaç bin öğretmen atanacağını kontenjanları büyük merakla merakla etmektedir.

Maliye Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan görüşmeler neticesinde 2024 yılında atanacak olan öğretmen sayıları belirlendi.
Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin kaç bin öğretmen atanacağının haberini kabine toplantısı sonrasında verileceğini ifade etti.

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan kabine toplantısı neticesinde yapılacak olan açıklamada kaç bin öğretmen atanacağı ile ilgili duyuru yapılacak.

Atanacak olan öğretmenler 2024-2025 eğitim öğretim yılında görev başlayacaktır.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.