SON DAKİKA Memur ve Emekli İçin Zam Oranı AÇIKLANDI

SON DAKİKA Memur ve Emekli İçin Zam Oranı AÇIKLANDI
Türkiye Gazetesi memur ve memur emeklisi maaşlarına Temmuz ayında yapılacak zam oranını HESAPLADI. Türkiye Gazetesi memur ve emekli maaş zammına ilişkin şu değerlendirmede bulundu...

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak temmuz maaş zammına çevrilmiş durumda. Güncel enflasyon verilerini değerlendiren Türkiye Gazetesi, temmuz ayında memur maaşlarına %20 emekli maaşlarına ise %25 zam yapılmasını öngördü.

MAYIS AYI ENFLASYONU PAZARTESİ AÇIKLANACAK

Pazartesi günü mayıs ayı enflasyonu açıklanacak ve haziran enflasyonunun da açıklanmasıyla memur ve emekli zammı kesinleşecek.

MAYIS AYI ENFLASYONU YÜZDE KAÇ GELECEK?

Ekonomi yönetimi mayıs ayının enflasyonda zirve olacağının üstünü sürekli çiziyor. Haziran ayı itibarıyla ise enflasyonun düşmesi bekleniyor. AA Finans'ın mayıs ayı enflasyon beklenti anketinde ekonomistlerin mayıs ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 3,04 oldu. Ankete göre, bir önceki ay yüzde 69,80 olan yıllık enflasyonun yüzde 74,89'a çıkacağı öngörülüyor

MEMUR VE EMEKLİNİN ZAM ORANI NE KADAR OLACAK?

Aylık enflasyonun yüzde 3,04 gelmesiyle 5 aylık enflasyon yüzde 22,33'e çıkacak. Böylece SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 22,33, memurlar ise enflasyon farkı dahil yüzde 17,02'lik zammı garantilemiş olacak.

HAZİRAN ENFLASYONUYLA NETLİK KAZANACAK

Ancak kesin zam oranı ise haziran ayı enflasyonunun açıklanmasıyla ortaya çıkacak. Beklentilere göre emekli zammının yüzde 25'e, memur zammının ise yüzde 20'lere çıkması öngörülüyor.

Türkiye Gazetesi

Etiketler :