Ulaştırma Bakanının Telefonu Klonlandı ve Şaşkınlık Yarattı!

Ulaştırma Bakanının Telefonu Klonlandı ve Şaşkınlık Yarattı!
Siber güvenlik uzmanı ve Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, şok edici bir açıklamada bulunarak telefonunun taklit edildiğini belirtti.

Bu olay, AK Parti içinde büyük bir şaşkınlık yarattı.

Uraloğlu, yaptığı açıklamada, "Telefonumun taklit edildiği ve benim numaramdan aranıyormuş gibi yapılan bir aramayla karşılaştım. Artık herkesin telefon ve sesinin taklit edilebildiği bir çağda yaşıyoruz. Siber güvenlik konusunda almamız gereken birçok önlem var" dedi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda bu konuya değinen Uraloğlu, "Telefonla veya bir mesajla ve hatta e-posta ile neler paylaşmamız gerektiğine gerçekten dikkat etmemiz lazım. Milyonlarca, hatta milyarlarca dolar vererek yaptığınız yatırım bir tane, basit bir bilgisayarla devre dışı bırakılabiliyor. Benim adıma arama memleket adına zararlı bir girişim değildi ama ilgilisini bulduk, gerekli yaptırımları uyguladık" şeklinde önemli açıklamalarda bulundu.

Bu olay, dijital güvenlik konusunda daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. İYİ Partili Selcan Hamşıoğlu ise "Düşünün, bütün haberleşme alanının başındasınız, BTK'nin, siber savunma faaliyetlerinin, iletişim altyapısının başındasınız ama sizin bile bir korsan program üzerinden cep telefonunuz kopyalanıyor" diye konuşarak durumun vahametini vurguladı.