Yüz Binlerce İşçi Alımı Yapılacak! Aylık 2 Bin Euro'ya Kadar Maaş

Yüz Binlerce İşçi Alımı Yapılacak! Aylık 2 Bin Euro'ya Kadar Maaş
Yurt dışında çalışma hayali kuranlar için fırsat ayaklarına geldi. Yurtdışında çalışmak isteyenler için başvurular açıldı.

Yurtdışında iş bulma arzusu olanlar için sevindirici bir gelişme var: 100 binden fazla kişiye iş imkanı sunulacak. Euro cinsinden maaş alanlar için bu fırsatı kaçırmamak önemli.

Almanya, nitelikli iş gücünü artırmak için yeni bir yasa tasarısı hazırlamış ve bu tasarı 1 Haziran'da yürürlüğe girmiştir. Fırsat kartı uygulaması olarak adlandırılan bu düzenleme ile Almanya, Avrupa Birliği dışından gelen kişilere iş fırsatları sunuyor. Ancak, Almanya'ya iş başvurusu yapacak kişilerin, Almanya'da kalacakları süre boyunca yaşam masraflarını karşılayabilecek maddi bir durumda olmaları gerekmektedir. Alman hükümeti, 2024 için bu miktarı 1027 Euro olarak belirlemiştir. Ayrıca, bir yıllık vize için 12.324 Euro'nun Almanya'da bloke bir hesaba yatırılması gerekmektedir.

Bu fırsatlar ile Almanya ve Avrupa'da çalışmak için belirli ücreti ödemek gerekmektedir. Yurtdışında çalışmalara başvurmadan önce sizleri belirli derecelendirmelere sokarak kabul edebilmektedirler.

Derecelendirme Nasıl Yapılıyor ?

4 Puan: Diplomaya dayalı mesleklerde denkliği olanlar (örneğin öğretmenler, hemşireler, mühendisler).

3 Puan: Son 7 yılda alanında kesintisiz 5 yıllık deneyime veya B2 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olanlar.

2 Puan: İki yıllık iş deneyimi veya B1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip olanlar. Ayrıca 35 yaşından genç başvuru sahiplerine de 2 puan veriliyor.

1 Puan: 40 yaşından gençlere veya daha önce turistik olmayan amaçlarla en az 6 ay Almanya’da bulunmuş kişilere veriliyor. C1 seviyesi İngilizce de bir puan değerinde.

Etiketler :