Akşehir 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Akşehir 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı
Akşehir Belediyesi ve Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneğinin (AKFAD) 65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında düzenlediği "Emek ve İnsan" konulu 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Akşehir Belediyesi ve Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği (AKFAD) tarafından düzenlenen 65. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği kapsamında gerçekleştirilen "Emek ve İnsan" konulu 10. Uluslararası Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Yarışma, ülke ve dünya fotoğrafçılık sanatına katkı sağlama hedefiyle düzenlendi ve toplam 30 ülkeden 705 fotoğrafçı tarafından katılım sağlandı.

Seçici kurul, 2 bin 620 fotoğrafı değerlendirdi ve yarışmanın sonucunda Türkiye'den katılan Abdurrahman Çetin'in "Anadolu Kadını" adlı fotoğrafı birinci oldu.

İkinci sırayı Çin'den katılan Kunping CHEN'in "Cleaning 1" adlı eseri alırken, üçüncülüğü yine Çin'den katılan Hsiao Wei OU'un "Brewing Soy Sauce" adlı eseri elde etti.

Ayrıca, toplantıda 6 mansiyon ve 3 özel ödül de sahiplerini buldu. En İyi Fotoğrafçı (Açık Mavi Rozet) ödülü ise tüm bölümlerde en fazla kabul sergileme ve ödül alan Yılmaz Keleş'e verildi.

Etiketler :