Altyapıya yatırım

Altyapıya yatırım
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kulu’da 8 kilometre, Kadınhanı’nda da 3,3 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu terfi hattı kazandırdıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, şehrin su altyapısını güçlendirmek için 31 ilçedeki faaliyetlerini yoğun bir şekilde devam ettiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Konya Modeli Belediyecilik" anlayışıyla 31 ilçenin tamamında önemli altyapı ve üstyapı yatırımlarını bir bir hayata geçirmenin memnuniyetini yaşadıklarını belirtti.

Türkiye'nin en büyük coğrafi alanına sahip olan Konya'da hizmet üretme gayreti içinde olduklarını vurgulayan Başkan Altay, "Konya’mızın her bir köşesinde hemşehrilerimizin daha sürdürülebilir ve temiz bir çevrede yaşamalarını arzu ediyoruz. Bu doğrultuda KOSKİ Genel Müdürlüğümüz aracılığıyla Su Şebeke Yapım Projesi kapsamında Kulu ilçesine bağlı Fatih Sultan Mahallesi’ne 8 kilometre, Kadınhanı ilçesine bağlı Beykavağı Mahallesi’ne de 3,3 kilometre uzunluğunda yeni içme suyu terfi hattı kazandırdık. Her iki ilçemizde 11.2 milyon liraya mal olan yeni içme suyu hatlarıyla bölge halkımız da daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuştu. Su altyapısını güçlendirmek şehrimiz için kritik öneme sahip. Biz de bu anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.