Ereğli’de sağlık alanında yatırımlar devam ediyor

Ereğli’de sağlık alanında yatırımlar devam ediyor
Ereğli’de sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinin değerlendirme toplantıları İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç başkanlığında gerçekleştirildi.

Ereğli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen değerlendirme toplantıları, Ereğli Devlet Hastanesi ve Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde geniş katılımlı olarak gerçekleştirildi. Toplantılarda, Prof. Dr. Koç'un açıklamalarına göre, Ereğli ilçesindeki sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi için önemli adımlar atıldığı vurgulandı.

"Sağlık Yatırımlarında Konya Modeli" adlı projenin ilçede başarılı bir şekilde uygulandığı belirtilerek, bu başarıda devletin, milletin ve belediyenin yanı sıra hayırsever iş insanlarının katkılarının büyük rol oynadığı ifade edildi. Son yıllarda Sağlık Bakanlığı, belediye ve hayırseverlerin desteğiyle Ereğli'de 14 sağlık tesisi yenilendiği, 5 sağlık tesisinde ise inşaatın devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

İlçe sağlık müdürlüğü ve sağlıklı hayat merkezi ihalesinin Temmuz ayı ortalarında yapılacağı belirtilirken, Aile Sağlığı Merkezleri'nde yapılan çalışmaların önemine vurgu yapılarak sağlık çalışanlarına teşekkür edildi. Ereğli Devlet Hastanesi'nde yapılan düzenlemelerin ve özellikli sağlık hizmetlerinin artışının Konya'ya olan sevk oranlarını azalttığına dikkat çekildi. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde ise özverili çalışmaların devam ettiği ve bu merkezin sunduğu hizmetler için teşekkür edildiği ifade edildi. Prof. Dr. Koç'un, devam eden sağlık tesisleri inşaatlarında yapılan incelemelerin ardından Ereğli programını tamamladığı belirtildi.

Etiketler :